Wpis z mikrobloga

@Deaco: @Deaco: Widocznie wtedy nie miałem jeszcze komputera. Poza tym taka informacja do dziś nie była mi potrzebna bo nigdy się z tym nie zetknąłem, to mój pierwszy komputer kupiony bez systemu.
@bobbb: Nie było takiej opcji, ale już sobie poradziłem.
  • Odpowiedz
@Deaco: Może będziesz w stanie odpowiedzieć mi na jedno pytanie - na stronie producenta w spisie sterowników zauważyłem dwa różne dla Bluetooth i WLAN - wersje Intel i Atheros. Jak sprawdzić które są przeznaczone dla mojego modelu?
  • Odpowiedz
Masz zainstalowanego na dysku DOS'a.


@Deaco: A dokładniej mówiąc jego open-source'owego klona, bo oryginalny MS-DOS, choć już od dawna niewspierany, nadal jest zamkniętym systemem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MG66: Od Intela zapewne dostaniesz same sterowniki, od Atherosa będzie lepszy soft, możliwe, że z jakimś oprogramowaniem dodatkowym do obsługi. Bluetooth może być od Intela, bo system sam ma własną obsługę tego shitu, ale do WiFi dobrze mieć konkretny sterownik, bo często Będziesz korzystał.
  • Odpowiedz
@MG66: Ja to robię inaczej, nie instaluję wszystkiego co popadnie, ale uruchamiam sobie devmgmt.msc, sprawdzam co jest do zainstalowania, czyli biorę Vendora i Deva, sprawdzam co to jest, ściągam według nazwy, czyli VEN XXXX DEV XXX - wyskakuje w google Atheros Network coś tam, tego szukam w googlach i instaluję.
  • Odpowiedz
@Deaco: Po próbie zainstalowania WLAN Atheros komunikat "No Appropriate Driver to be installed" za to ster Intela przeszedł bez problemu co ciekawe waży 134mb więcej (243mb). Mam też sterownik do BIOSa (BIOSu?) - normalnie go instalować? Trochę się boję bo po internecie krążą poradniki i uwagi że na własną rękę to trochę ryzykowne.
  • Odpowiedz
@MG66: Aktualizacja BIOS, jeśli wszystko działa to tego nie rób, niby łatwo się to robi, ale zawsze coś może się nie udać/zawiesić.
  • Odpowiedz