Wpis z mikrobloga

#xiaomi #mi5
Mirki, od mniej więcej tygodnia bateria w moim Mi5 znacznie straciła na żywotności. Na początku bez problemu trzymała 24h, teraz muszę ładować już po 12 godzinach. To stało się nagle po tym, jak zapomniałem ładowarki na weekend i ładowałem się kablem USB-C kupionym w markecie podłączonym do kompa, a później do ajfonowskiej ładowarki. Telefon się w tym czasie kilkukrotnie całkowicie wyładował. Czy to mogło być powodem skrócenia żywotności baterii?
  • 11
@Ocerraveth: generalnie akumulatory nie lubią być rozładowane, bo to skraca ich żywotność, ale czy aż tak szybko? Nie było sytuacji, w której akumulator by Ci się przegrzał, np. zostawiłeś telefon na słońcu?
@wnocy: Z ibuygou, więc raczej odpada. Generalnie nie przeszkadza mi to, ale zastanawiałem się, czy nie ma jakieś możliwości uleczenie tej baterii. W poprzednim telefonie w podobnej sytuacji okazało się, że to wina softu i pomogło zresetowanie do ustawień fabrycznych przy pełnym naładowaniu baterii
@losmarte: Aktualnie zeszło mi 50% w trzy godziny, z czego połowa na aplikacje, a druga połowa na urządzenie- 32% ekran, 17% wifi. To w zasadzie nie jest dziwne. Dziwne jest tępo, z jakim bateria się drenuje. Przez noc, jeśli nie włączę trybu nocnego, telefon także jest w stanie zjeść jakieś 30% baterii.