Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy.

Dzisiaj pożyczyłam tablet (lenovo TAB A10-70) od dziadka. Niestety, nie korzysta on z niego w ogóle, ponieważ nie zdolał ogarnąć jego użytkowania i po kilku nieudanych próbach, prezent wylądował w szufladzie. Zastanawiam się, czy nie zrobił z nim czegoś przypadkiem..
Otóż od 1,5h na ekranie wyświetla się wyłącznie taki widok. Zmiana ładowarki nic nie dała, ładowałam oryginalną i moją od telefonu. Czy ktoś wie, co może być tego powodem?
Będę wdzięczna za każdą radę!

#tablet #lenovo
źródło: comment_LOSpYhT2R61iCRDjMfjrMYrl5jgaC1Og.jpg
  • 10
@m_nk: Jak długo tablet leżał w szufladzie? Ogniwa li-ion mają taką specyfikę, że gdy są nieużywane, powinny być przechowywane w stanie naładowanym. Trzymanie baterii li-ion rozładowanych przez dłuższy czas bardzo często prowadzi do ich uszkodzenia - w Twoim przypadku obstawiał bym właśnie, że bateria jest uszkodzona... Mimo wszystko pozostaw tablet dłuższy czas przy ładowarce, może wstanie - ale na pełną pojemność baterii już bym nie liczył :/
@Emigrujmy ja wiem... około 3 miesiące? Jakoś tak. Pewnie jest tak, jak mówisz, niestety. Co w takim wypadku mam zrobić? Gwarancja obejmuje coś takiego, wiesz może?
@m_nk: Gwarancja na baterie zwykle jest skrócona, o ile się nie mylę, lenovo daje na nią 12 miesięcy, i mimo wszystko takie uszkodzenie jak u Ciebie też powinno być objęte serwisem gwarancyjnym. Tak czy siak, jeśli nie wstanie to próbuj oddać na gwarancję, nawet jeśli gwarancja nie będzie uznana w Twoim przypadku, bądź jest już po 12 miesiącach/ale nie dłużej niż 24m (podstawowa gwarancja) - nie poniesiesz żadnych kosztów, a zostanie