Wpis z mikrobloga

Zastanawiało mnie ostatnio ile młodych mężczyzn jest nieaktywna seksualnie. Ogólnie jak się nie żyje w jakiejś bańce, albo nie jest się kobietą to łatwo zauważyć, że ich udział jest już całkiem wysoki i nie potrzeba do tego żadnych badań, ale jednak chciałem to zweryfikować samemu, bo ciekawią mnie dokładne dane na temat. Poza tym chciałem poznać odpowiedzi na kilka innych pytań. Nie tylko ile jest nieaktywna seksualnie, ale także:
a) Ile młodych mężczyzn uprawia seks, ale bardzo rzadko?
b) Ile jest młodych mężczyzn którzy uprawiają seks regularnie?
c) Jak to wygląda analogicznie u kobiet?
d) Czy można zaobserwować jakieś trendy w tym obszarze?

Interesowały mnie tylko jak najbardziej aktualne statystyki dotyczące najmłodszej grupy osób mniej więcej w moim wieku, czyli poniżej 25 roku życia. Nie interesuje mnie na przykład, co się dzieje u trzydziestolatków, bo to trochę innych świat.

Naprawdę strasznym bólem było dla mnie znaleźć badania, które są w miarę aktualne, nie mają próby 30 osób i mają dane podzielone tak jak chcę. Takich badań praktycznie nie ma, bo chyba nikogo to nie interesuje. Jednakże udało mi się znaleźć jedno, które jest dla mnie akceptowalne.

Badanie to zostało opublikowane w 2020 roku i przygotowane przez Ueda P, Mercer CH, Ghaznavi C i Herbenick D. Autorzy wykorzystali dane z General Social Survey ze Stanów Zjednoczonych od roku 2000 do 2018 i na ich podstawie oszacowali trendy w aktywności seksualnej ludzi w wieku 18 – 44 lat i liczbę ich partnerów seksualnych.

Uczestnikom badania zadano szereg pytań dotyczących ich życia seksualnego. Dotyczyły one po pierwsze ilości uprawianego seksu w ostatnim roku. Ta kategoria została podzielona na kilka grup tj. nieaktywni seksualnie (brak seksu w ostatnim roku), osoby uprawiające seks 1-2 razy w ostatnim roku, 1-3 razy w miesiącu i raz na tydzień albo częściej.

Po drugie uczestnikom badania zadano pytanie o ich liczbę partnerów seksualnych w ostatnim roku. Do próby badania wchodziło 4291 mężczyzn I 5213 kobiet w przypadku analizy dotyczącej częstości aktywności seksualnej. 4372 mężczyzn i 5377 kobiet w przypadku analizy dotyczącej liczby partnerów seksualnych.

Wyniki badania były następujące:
Dotyczące częstości aktywności seksualnej

Udział nieaktywnych seksualnie mężczyzn w wieku 18-24 lat wynosił w latach 2016 – 2018 30,9%. Analogicznie u kobiet: 19,1%
Udział mężczyzn w wieku 18-24 lat, którzy w ostatnim roku uprawiali seks 1-2 razy w latach 2016-2018 wyniósł 8,9%. Analogicznie u kobiet: 10,1%.
Udział mężczyzn w wieku 18-24 lat, którzy w ostatnim roku uprawiali seks 1-3 razy w miesiącu w latach 2016-2018 wyniósł 22,7%. Analogicznie u kobiet: 18,6%.
Udział mężczyzn w wieku 18-24 lat, którzy w ostatnim roku uprawiali seks tygodniowo lub częściej w latach 2016-2018 wyniósł 37,4%. Analogicznie u kobiet: 52,1%.

Dotyczące ilość partnerów seksualnych

Udział mężczyzn w wieku 18 – 24 lat, którzy w ostatnim roku mieli jednego partnera seksualnego wyniósł w latach 2016-2018 30%, dwóch partnerów – 14,7%, trzech albo więcej 23,2%, Analogicznie u kobiet: 59,7%, 7,7%, 12,5%.

Ogólnie brak aktywności seksualnej wśród mężczyzn wzrósł z 9,5% w latach 2000-2002 do 16,5% w 2016-2018 roku. Największy wzrost braku aktywności seksualnej wystąpił u mężczyzn w przedziale wiekowym 18 – 24 lata 18.9% vs 30.9%, co dobrze widać na eFigure 2. U kobiet natomiast nie zaobserwowano znaczących zmian w aktywności seksualnej.

Podsumowując zatem prawie 31% młodych mężczyzn w ostatnim roku nie uprawiało seksu. Kolejnym 8,9% udało się to zrobić max 2 razy w roku. I tak sobie myślę, że równie dobrze ta grupa mogła to zrobić za pieniądze, chociaż tego badanie nie obejmowało. Jakby te dwie grupy zsumować to mamy około 40% młodych mężczyzn, którzy nie uprawiają seksu przez cały rok, albo raz czy dwa im się poszczęści, albo pewnie płacą xd. I to jest z danych z lat 2016-2018, a mamy 2023 i ładny trend wzrostowy incelstwa. Ile teraz może być takich osób? Mogę tylko spekulować, bo nie umiem na tyle statystyki i ekonometrii żeby robić takie prognozy, ale bardzo możliwe, że to już większość.

Można się przyczepić oczywiście, że badanie było dla USA i to jest unikalne dla nich, ale jak zaznaczono w badaniu dla innych krajów trend jest podobny. Wygląda więc na to, że w przyszłości ogromna większość z nas będzie sobie mogła pomarzyć o kontakcie z kobietą. Można tylko współczuć młodszym mężczyznom, których czeka rozczarowanie. Sytuacja nieuchronnie zbliża się do tej w Japonii. Może kiedyś też coś o nich napiszę.

Źródło:
Ueda P, Mercer CH, Ghaznavi C, Herbenick D. Trends in frequency of sexual activity and number of sexual partners among adults aged 18 to 44 years in the US, 2000-2018. JAMA Netw Open. 2020.

https://jamanetwork.com/journals/jamanetworkopen/fullarticle/2767066

#blackpill #seks #zwiazki #logikarozowychpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
switcher20 - Zastanawiało mnie ostatnio ile młodych mężczyzn jest nieaktywna seksualn...

źródło: efigure2

Pobierz
  • 35
@switcher20

Dobrze to pokazuje ogólne tendencje, jednak w takich badaniach, które polegają na ankietach nie warto patrzyć sucho na procenty, bo często w takich ankietach ludzie nieumyślnie/umyślnie kłamią na swoją korzyść żeby wypaść lepiej, tak jak to było np z badaniem członka kiedy był on faktycznie mierzony, a kiedy została przeprowadzana ankieta.

Dlatego myślę, że w praktyce to może wyglądać nawet jeszcze gorzej.