Wpis z mikrobloga

Hej Hej

Ostatnio #rozowypasek często opowiada coś o wspólnym domu, dzieciakach, psie w ogródku itp. No dobra, powiedzmy, że coś tam sie w niej rozbudza, jakieś instynkty i w ogóle :D
I tak sobie rozmawiamy i doszliśmy do momentu okołoślubnego i ona powiedziała, że nie chce zmienić swojego nazwiska na moje

Przyznam szczerze, że mnie trochę to zdziwiło, no bo eeeee... jak to tak. I potem jakoś tak mi się bardziej smutno zrobiło z tego powodu i na razie nie mam ochoty z nią o tym rozmawiać.

Co o tym sądzicie, szczególnie różowe? Zmiana nazwiska to jakaś zaściankowa fanaberia czy normalna sprawa? :)

#logikarozowychpaskow #kiciochpyta

Co sądzicie o zmianie nazwiska kobiety po ślubie?

  • RÓŻOWE - normalna sprawa 7.4% (282)
  • RÓŻOWE - robię awantury o byle co 3.1% (119)
  • NIEBIESKIE - wiadomo, że powinno być 53.3% (2031)
  • NIEBIESKIE - wisi mi to 27.1% (1034)
  • Sprawdzam / jestem gejem 9.0% (343)

Oddanych głosów: 3809

  • 114
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vault-Tec: Moja matka nosi inne nazwisko i nigdy nie miałam przez to problemów, a wychowywałam się w czasach kiedy to nie było popularne, więc teraz na siłę szukasz problemów, żeby wyszło na Twoje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niedojrzałe to jest Twoje podejście, bo widzisz tylko czubek własnego nosa. Prace są różne, jak kobieta np.: jest fryzjerką to nie zrobi jej to różnicy, ale jak pracuje np,:
  • Odpowiedz
@Catttana: To ciekawe, ja znam takie małżeństwo i ilość problemów które z tego wynikały były wręcz nieskończone i to takie o których ja bym nawet nie pomyślał że to może być problem. Ba, nawet wzięcie podwójnego nazwiska (totalna głupota...) już generuje setki problemów.
Jedynie nie ma problemów... gdy się praktycznie NIC nie robi. Ale jak ktoś sporo robi, siedzi w biurokracji, urzędach, bankach itd - ilość problemów jest jak wspomniałem
  • Odpowiedz
@Catttana: To ty widzisz czubek własnego nosa bo wolisz poświęcić namiastkę rodziny dla pracy. Nie jest to zdrowe podejście.

Chcę zauważyć, że w niektórych państwach na świecie


@Catttana: A niektóre plemiona znajdują ludzi i co z tego. Czy my
  • Odpowiedz
@Vault-Tec: Szczerze mówiąc najwięcej zarzutów to mam do Twojej postawy: ma być tak jak powiesz Ty - pan i władca Twej "rodziny". Ten "tradycyjny" mąż, który raz powie i ma być zrobione. Skoro to takie wszystko proste, to sam sobie zmień nazwisko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Aaaaaa nie czekaj, Ty jesteś z tych tradycjonalistów, co to tylko stoją i mówią wszystkim jak mają żyć.

@Loloman
  • Odpowiedz
@Catttana: Aaaa ty jesteś z tych nowoczesnych karierowiczów, gdzie najpierw praca a później rodzina.

A tak poważnie to wszystkie argumenty, których używasz mogę za pomocą kopiuj+wklej użyć w stosunku do ciebie. Twoim zdaniem mężczyzna, który chce by kobieta zmieniła nazwisko powinien się leczyć. Ja dokładnie to samo mogę napisać o kobietach, które nie chcą zmienić.

Tak w przypadku nazwiska zależy mi na tym aby zmieniła je na moje i będzie
  • Odpowiedz
W końcu co powie wujek Staszek na rodzinnym, podkreślam jeszcze raz, rodzinnym obiedzie?


@Catttana: W końcu co powiedzą pracy, że zmieniła bo taka jest tradycja? Co za średniowiecze w tej Polsce jak to tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@seeksoul: Często różowe prowadzą działalność, którą budowały na nazwisku. Trudno, aby skusiły się na zmianę nazwiska skoro może to się odbić na działalności i utraconej rozpoznawalności. Problem z dupy. Olej.
  • Odpowiedz
@Catttana: Ale ja nie miałbym jakiś problemów zmienić nazwisko na nazwisko żony... bo to akurat żadna różnica. Ba, jak wspomniałem, nawet ja i żona na całkowicie inne nazwisko - chyba tak można. Kwestia raczej które nazwisko brzmi lepiej, lub kto ma jakie stosunki z rodziną czy coś. Chodzi o to by było wspólne, pokazywało że jesteśmy razem, rodziną, ze względów ekonomicznych, zaufania, bo to... MIŁE i tyle.
  • Odpowiedz
@seeksoul: raczej #!$%@? na to kłade. Dwie rzeczy:
- Posiadanie dwóch nazwisk wygląda jak historia hajtania się z prezenterką z wiadomości.
- Dziecko będzie miało Twoje, niektóre różowe paski zapominają jak to potem głupio wygląda jak kowalska prowadza nowaka do przedszkola ;d Bo wygląda jak jakaś nałożnica w oczach innyc mam
  • Odpowiedz
@Vault-Tec: I z tą jednością jest tak, że dla faceta jest nie pojęte, że to on ma zmienić nazwisko, bo to jak to tak. Więc z automatu zakłada, że baba bez zająknięcia bierze jego. A potem ździwko, że nie ma zamiaru, i foch, i smutno. Masz przykład tej jedności w odpowiedzi wyżej.
  • Odpowiedz
@wrednota: Nie przegadasz. Ten typ tak ma - tylko kobieta ma się dostosować, bo tak każe tradycja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Loloman: Ok. Tutaj mogę Ci przytaknąć. To na pewno miłe dla faceta, gdy kobieta zmieni nazwisko, ale nie może być do tego zmuszana. Jeśli jesteś zdolny też do takiego poświęcenia, to to się chwali. I na pewno wtedy kobiecie łatwiej jest podjąć decyzję,
  • Odpowiedz
@seeksoul: Może po prostu lubi swoje nazwisko? U mnie w rodzinie jestem jedynym dzieckiem, które jeszcze ma "rodzinne" nazwisko i nijak nie podoba mi się myśl by je zmieniać, prędzej bym namawiała niebieskiego żeby wziął moje.
  • Odpowiedz