Wpis z mikrobloga

#produkcjamuzyki #reaper

Nigdy nie zgłębiałem reaperowych wtyczek JS. Brzydkie to, a nie od dziś wiadomo, że jak wtyczka jest brzydka, to nie może ładnie brzmieć xD Aż tu nagle znalazłem Stillwelowe 1073, i kruca faja, jakie to jest zajebiste EQ xD

Jest też clipper Event Horizon, i daje radę równie dobrze. W ogóle, jak tak sobie w tym grzebię, to sporo tu ciekawych rzeczy, w tym nawet symulacja 1176, ale ta akurat mi nie podeszła, przynajmniej nie na bębnach, a przeważnie na nich stosuje 1176. Jak macie obczajone jakieś fajne rzeczy z tych wtyczek to dajcie znać, bo ich tyle jest, że życia nie starczy żeby dogłębnie wszystkie sprawdzić :D
Pobierz
źródło: comment_MaGzwrzU75e7pL0m933YpqbhMicbN2bn.jpg
  • 3
@AlcoMatt: Z ReaEQ, ReaCompa i ReaXCompa korzystam odkąd używam Reapera. ale to są VST, kompletnie transparentne cyfrowe wtyki. Za to niedawno odkryłem wtyczki JS, wsród których jest sporo dobrych symulacji analogowego sprzętu, w tym przytoczony 1073. Nie ma na świecie lepszego EQ, niż dobre 1073 xD
@VR_46: Bardzo dobre są też wtyczki MIDI, które skalują dane na różne sposoby. Ta pod nazwą "MIDI Tool II" posiada między innymi procentowe skalowanie velocity, dzięki temu niejako naprawiam defekt Keystation w postaci słabego zasięgu powyżej ~ 100. Akurat z moją wtyczką fortepianu współgra wartość 115. Jak to procenty, niskie wartości zwiększają się nieznacznie, a wyższe wartości są wyraźniej większe, zwiększa się więc w praktyce zasięg velocity. Bardzo fajny bajer. :))