Wpis z mikrobloga

Dostałem się na #mibm i nie mogę się zdecydować czy warto przenieść papiery z #mechatronika na elektrycznym. Od początku chciałem iść na mechaniczny, a teraz nie mogę się zdecydować. #pwr #studbaza

Który kierunek

  • Mechanika i Budowa Maszyn na W-10 36.2% (38)
  • Mechatronika na W-5 27.6% (29)
  • Sprawdzam 36.2% (38)

Oddanych głosów: 105

  • 19
Bardziej doradzili niż zdecydowali. Tak w ogóle jeśli chce przenieś dokumenty to mam do C-13 iść i tam na miejscu wszystko załatwię czy muszę jeszcze biegać po wydziałach?
@Karbon315: mechatronika, z prostej przyczny. Wyobraź sobie, że idziesz do klubu. Podchodzi cycata blondyna, gatka się klei, pyta się co studiujesz. Odpowiadasz "mechanika i budowa maszyn" - co dziewczyna widzi oczyma wyobraźni? Kolesia pod autem w oleju... pewnie, może ją to kręcić gdybyś wyglądał jak @SamiecAlfa ale oboje wiemy, że to kierunek dla intelektualistów. A teraz pomyśl sobie jak brzmi słowo MECHATRONIKA. Cyborgi, lasery, wszczepy, google glass. Właśnie załatwiłem ci dobre
@Karbon315: To jedno i to samo. Praktycznie w każdym zadupiu są firmy, które szukają konstruktorów. A na samej mechanice masz więcej wytrzymałości, konstrukcji itp. Więc po mechanice większa szansa na pracę(musiałbyś być debilem żeby jej nie znaleźć po tym kierunku).
@Karbon315: Powiem Ci tak- mechatronika to trochę o wszystkim i o niczym, niby spaja mechanikę, elektronikę, elektrykę i wszystkie narody by zapanował pokój na świecie, ale z drugiej strony nie nastawia Cię na nic konkretnego. Widzę, że mechatronika ma w planie trzy specjalizacje, w tym mibm. Jakiejkolwiek byś nie wybrał zetkniesz się z elektroniką, elektryką i programowaniem po części, ale gdybyś chciał uderzać w kierunku programowania jakiś sterowników czy robotów to
@Karbon315: zastanów się nad wydziałem, bo jednak różnica między mechanicznym a elektrycznym będzie spora. Wiele przedmiotów bazuje na tym, czym zajmuje się wydział, więc jeżeli wolisz mechanikę to poważnie się zastanów, czy aby na pewno chcesz zmieniać tylko ze względu na kierunek. Możesz trafić na wiele przedmiotów, które będą Cię wkurzać, lub się po prostu nie spodobają. Z doświadczenia Ci powiem, że na elektrycznym, tyle, że na PW, z mechaniką miałem
@Karbon315: Czysto subiektywnie: W10 to najnormalniejszy wydzial na pwr, brak swirow wsrod prowadzacych, swietny dziekanat, organizacja wszystkiego bez zadnych problemow. Co do mechatroniki: sam studiuje ją na mechanicznym i fakt, zgadzam sie z kims tam wyzej, ze nacisk jest polozony na maksa na interdyscyplinarke. Brzmi to fajnie z punktu widzenia zarzadzania jakims zespolem, ale kiepsko z punktu widzenia samodzielnego konstruktora (ktorym bycmoze chcesz kiedys byc). Idealnym polaczeniem wydaje sie byc zarzadzanie
@Karbon315: A zaniosles już fizycznie papiery itd? Jeśli nie to idziesz bezpośrednio do działu W10 w C13. Jeśli już zaniosles na elektryczny teczkę to chyba musisz iść najpierw do tych z elektrycznego, odebrać chociażby papiery i potem do nich. Ale jak masz kawałek drogi na uczelnię czy do Wrocka to lepiej zadzwoń żeby nie jeździć bez sensu