Wpis z mikrobloga

@ms93: @Nhfg45fffgg: @whoa-mala: @Chmurkins: Kurde. Wyzywanie od podludzi ze względu na miejsce, gdzie ktoś płaci rachunki. Ja również płacę na poczcie. Z przyzwyczajenia. Ale kiedyś mogę być zadowolona, że jest niejaka anonimowość, tzn. brak powiązania z moim kontem w tej metodzie. Lub będę zadowolona, że moja nieuwaga/zmęczenie co najwyżej poskutkuje posłaniem kasy na zły nr konta, a nie wyczyszczeniem mi konta, bo dopuściłam do tego, że ktoś jakoś
@empty_silence: Jak niesiesz tyle gotówki na pocztę, to ktoś może cię napaść albo możesz zgubić portfel i też to stracisz, prawdopodobieństwo nawet chyba większe niż kradzieży z konta internetowego. Co to za anonimowość, skoro opłacasz imienne rachunki? Do tego strasznie przepłacasz, bo na poczcie jedna wpłata to min. 2,70zl, a w banku przelewy są za darmo. Nie mówiąc już o strasznym marnowaniu czasu swojego i innych ludzi w kolejce.
@ms93:

Co to za anonimowość, skoro opłacasz imienne rachunki?

Spora. Bo chociaż moje nazwisko figuruje przy wpłacie, nie ma operacji banku, listy przelewów itd. Przy bankowym przelewie wszystko jest jasne gdzie, skąd i jaka kwota idzie. Przy pocztowym - wcześniej z banku wyciągam 200 zł. Opłacam na poczcie 70, 40 daję do ręki babci, resztę zatrzymuję. Bank wie, że wyciągnęłam 200 zł. Nic więcej.

Jak niesiesz tyle gotówki na pocztę, to
@empty_silence: > Spora. Bo chociaż moje nazwisko figuruje przy wpłacie, nie ma operacji banku, listy przelewów itd. Przy bankowym przelewie wszystko jest jasne gdzie, skąd i jaka kwota idzie. Przy pocztowym - wcześniej z banku wyciągam 200 zł. Opłacam na poczcie 70, 40 daję do ręki babci, resztę zatrzymuję. Bank wie, że wyciągnęłam 200 zł. Nic więcej.

Nie wiem przed kim tak się ukrywasz, ale przy wypłacaniu gotówki w banku, a
@ms93:
tl; dr: przewagą zwykłych transakcji są ograniczone możliwości ich śledzenia, większe bezpieczeństwo i mniejsza strata, gdyby coś poszło nie tak.

Nie wiem przed kim tak się ukrywasz, ale przy wypłacaniu gotówki w banku, a następnie płaceniu imiennie na poczcie, możesz jedynie minimalnie zmniejszyć ilość informacji posiadanych przez bank. Gdyby jednak jakieś służby chciały cię sprawdzić, to połączenie wypłaty w banku i przelewów na poczcie będzie bardzo proste - będą wiedzieć