Wpis z mikrobloga

Piszę dodatek dla przeglądarki Fajerwoks, który umożliwia pobieranie zrzutu ekranu wątków lub wybranych wpisów w wątku na mikroblogu.

Obecnie dodatek jest w wersji alfa.

Prezentacja działania na filmie poniżej.

Dla zainteresowanych tutaj instrukcja pobrania i instalacji: https://github.com/oooexec/obrazowanie_wontku/wiki/Instrukcja-obs%C5%82ugi-dodatku
Tutaj link do projektu: https://github.com/oooexec/obrazowanie_wontku

Dziękuję za ewentualne uwagi i znalezione błędy.

Edycja: Chyba błędnie doałem film z prezentacją ponieważ trwa 15s zamiast 60s. Jak zdążę to uaktualnię.

#firefox #javascript #programowanie
FNwsk - Piszę dodatek dla przeglądarki Fajerwoks, który umożliwia pobieranie zrzutu e...

źródło: comment_nOGDrJUviVtLoELUK66poHh9MnLQE0fQ.jpg

Pobierz
  • 28
@koob: Ja używam Abduction, który ma jeszcze kilka ciekawostek.
@FNwsk: Niby tak, z drugiej strony Twoja wtyczka trochę biedacka jest teraz, może zostaw funkcję że wycina rozmowę mirkową, ale dodaj też funkcje zrzucania całej, dowolnej strony. Zawsze coś.
@sebask
1. Aby poznać na jakie błędy natrafię wykorzystując je. Np. problem jest z ładowaniem modułów, które mają polskie znaki w nazwie.
2. Fajnie, że czasem są dozwolone i można je wykorzystywać. Kiedy się da to miło.
@Papasanbaba
Jeżeli masz na myśli przez "wycinanie rozmowy mirkowej" jako zrzut całego załadowanego wątku, to jest to jedna z funkcji, którą obecnie wykonuje dodatek. Druga to zrobienie zrzutu wybranego wpisu.
@FNwsk: Niezbyt to przydatne, Firefox potrafi już to robić bez żadnych dodatków. Prawym przyciskiem myszy klikasz wątek, wybierasz „Zbadaj element”, w drzewie DOM wybierasz wpis albo cały wątek, klikasz go prawym myszy, wybierasz „Zrzut ekranu węzła” i już.
@HoboLobo:
Jestem świadom tej możliwości przeglądarki.
Moim zdaniem dodatek trochę poprawia wygodę tego procesu.
Docelowo mam nadzieję, że funkcjonalność bardzo przewyższy proces, który opisałeś.
@DubStep_Gun

To źródła robocze.
Pomieszany jest w nich kod z różnych wersji i do różnych celów.
Część kodu, pomimo, że jest, jest albo do refaktoryzacji albo do usunięcia albo do celów tymczasowych.

Np. funkcja, którą przedstawiłeś, to po prostu "stub" (brak pojęcia jak to się tłumaczy na nasz język), do wykorzystywania, kiedy page-mod wywoła onError. (onError został zakomentowany, ponieważ powodował, że błędy niekóre przestały być wyświetlane w konsoli)

Póki co to dodatek
@FNwsk: To posłuchaj kolejnej rady, nawet jeśli to jest pre afa beta gamma kodu/ roboczy i jaki tam chcesz, nazywaj pliki normalnie i porządkuj. Nie ma czegoś takiego jak "a to tylko na teraz tak sobie zrobie". Wyrobisz oraz utrwalisz zły nawyk śmieciarza i tak będzie wyglądał twój projekt zawsze i wszędzie.