Wpis z mikrobloga

@adam-skowyt: ty zgłaszasz, to oni robia śledztwo. po prostu poinformuj ich o tych plotkach. uwierz mi że pod Ziobrem prokuratury bardzo chętnie zajmą się przekrętami w szpitalach. i nie zgodze się z tym co piszesz o tym że to norma. mój dziadek miał w ostatnim czasie trochę różnych problemów zdrowotnych, kardiologicznych i neurologicznych. leżał w kilku szpitalach na różnych oddziałach, w tym zarówno w szpitalu powiatowym jak i w uniwersyteckim
  • Odpowiedz
No mój dziadek z drugiego końca Polski w łapę dawać musi nawet lekarzowi rodzinnemu. Co dla mnie było wielkim zaskoczeniem. Powiedział, że jak nie da 20zł w łapę to lekarz specjalnie przepisze drogie leki zamiast o połowę tańszego zamiennika.

Tutaj z tym szpitalem jestem po prostu wściekły bo jak mam płacić to oficjalnie a nie, że ktoś pod publiczną służbą zdrowia sobie dorabia z kopertami. Zresztą to nie tylko jeden szpital bo
  • Odpowiedz
@adam-skowyt: nie ma znaczenia jakie leki lekarz przepisze, i tak w aptece możesz zgodnie z prawem poprosić o generyk. kiedy ja się leczyłem i realizowałem recepty to farmaceuta sam się mnie pytał czy dać to co przepisane czy tańszy odpowiednik. twój dziadek nie zna swoich praw, daj mu o tym znać
  • Odpowiedz
@fukboi: Chyba, że lekarz dopisze nie zamieniać wtedy farmaceuta niczego ci nie zaproponuje.

Tutaj z tym szpitalem jestem po prostu wściekły bo jak mam płacić to oficjalnie a nie, że ktoś pod publiczną służbą zdrowia sobie dorabia z kopertami. Zresztą to nie tylko jeden szpital bo pacjenci mówią wprost, że to norma jest. Może trafiłeś na jeden z nielicznych. Nie chcę wrzucać wszystkich do jednego wora jednak jak na razie
  • Odpowiedz
Chyba, że lekarz dopisze nie zamieniać wtedy farmaceuta niczego ci nie zaproponuje.


@adam-skowyt: nie może tego zrobić.
i znowu kwestia perspektywy, ja znowu mam pozytywne doświadczenia związane z różnymi oddziałami w czterech szpitalach. masz informacje o takich praktykach to je zgłoś, niczego innego ci nie doradzę.
  • Odpowiedz
@adam-skowyt: nie słyszałem o tym. faktycznie nadużycie. ale lekarza rodzinnego można zmienić 3 razy w roku, zasugeruj dziadkowi żeby zmienił taką mende na kogoś innego.
  • Odpowiedz
@konradk: Jeszcze im mało hajsu od obywateli ? Jak mają takie nadwyżki w budżecie to też chętnie jakąś podwyżkę przyjmę. Sami sobie dają podwyżki bo mogą haha zabawne
  • Odpowiedz
  • 1
Kasa dla rządzących powinna zależeć od tego jak społeczeństwu podoba się ich rządzenie. Jeżeli wszystko jest ok dostają więcej jeżeli nie jest ok to mniej. Oczywiście nie mówię żeby zależało to od socjalu.
  • Odpowiedz