Wpis z mikrobloga

@Kejarz: Oni są w stanie "zimnej wojny" z Turcją o wyspy na morzu Śródziemnym. Niemal codziennie zdarzają się rajdy komandosów lub desanty piechoty morskiej na niezamieszkałe wysepki i zdejmowanie wrogiej flagi i zawieszanie swojej. Myślę, ze od czasu do czasu podczas takiej akcji ktoś kogoś ostrzela. Takie coś może bardzo szybko eskalować w coś większego.
  • Odpowiedz
Brytyjczycy nie potrzebują dużej armii. Dziś w radio (tokfm lub trojka) slyszałem, że ich doktryna mówi, że łódź lub łodzie podwodne (nie pamiętam) z głowicami atomowymi pływają sobie cały czas w nieznanych nikomu miejscach.


@konradk: jedna lodz :) no ale prawdopodobnie w kazdym zachodnio europejskim kraju armia jest w podobnym stanie minimalizacji, zeby nie powiedziec rozkladu.
  • Odpowiedz
@konradk: Nie wiedziałem że okręty atomowe przenoszą... bomby... A tych SSBN mają zaledwie 4. Twierdzenie że w tej sytuacji siły lądowe sa niepotrzebne to czysta głupota. Już raz wyciagali piki z muzeów w czasie zagrożenia desantem.
#januszewojny
  • Odpowiedz
@jestespajacem: ta mapka to mapka ilości żołnierzy
teraz pomyśl co w wojsku jest ważne liczba żołnierzy czy liczba dobrze wyposażonych żołnierzy
np. taki global firepower klasyfikuje naszą armię sporo wyżej od ukrainy choć mamy 50 tys mniej żołnierzy
  • Odpowiedz
Ta mapa nie ma nic wspólnego z prawdziwą siłą militarną, liczy się wyposażenie, wyszkolenie i organizacja armii, a nie ilość ludków, to nie średniowiecze.
  • Odpowiedz