Wpis z mikrobloga

#webdev #hosting #domena #pytanie Załóżmy, że stworzyliście swój landing-page/wizytówkę i zastanawiacie się nad wyborem domeny. Domenę może w przyszłości będziecie również używać do maila i różnych rzeczy powiązanych z osobistymi projektami itp. Wybieracie kombinację z imieniem i nazwiskiem, ksywkę, może jeszcze coś innego?

Nie mogę się zdecydować, czy powinienem pójść w nazwisko.pl, imięnazwisko.pl czy jeszcze jakoś inaczej. Zwłaszcza, że domena będzie brzmiała w moim przypadku nienaturalnie, ze względu na "Ś".
  • 9
  • Odpowiedz
@sir_maad: ja bym poszedł w nazwisko. Sam chciałem tak zrobić, ale moje jest zbyt popularne i wszystko co ciekawe jest niedostępne :P Ja w nazwisku też mam polski znak i wydaje mi się, że jakoś bardzo źle by to nie wyglądało.

Później mail będzie też dobrze wyglądał. imie@nazwisko.pl.
  • Odpowiedz
@sir_maad: @Shirako: @Gillod: jak chcesz się kreować na specjalistę konkretnej branży to tylko imienazwisko.pl, jak wolisz robić pod nazwą firmy to nazwafirmy.pl, nie rób ksywki, ksywkę to mają raperzy youtuberzy etc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Shirako: No w sumie taki mail mnie całkiem przekonuje.
@Gillod @m_dop : Tu mniej chodzi o markę i firmę - póki co nie mam takich zamiarów. Bardziej o osobistą wizytówkę bo usług jako takich nie świadczę :)

Ksywkę tez przekreśliłem na początku, ale wolałem zapytać. Spotykałem się w sumie i z takimi stronami/domenami. :)
  • Odpowiedz