Wpis z mikrobloga

@InPay: dla mnie ten artykuł jest zbyt ciężki i niezrozumiały,dlatego doczytałem do 6 linijki i dalej nie zapoznam się. Ale może inni :)A przede wszystkim jest ten artykuł mi do niczego nie potrzebny. Ja kupuję BTC i tyle. A co tam w trawie piszczy. To już nie istotne.
Popularne ostatnio określenie „technologia blockchain” jest jednak w większości przypadków niczym innym jak przejawem kultów cargo wynikającym z niezrozumienia istoty problemu, albo zwykłym marketingowym zabiegiem mającym na celu sprzedaż wejściówek na konferencje, eksperymentalnego vaporware spanikowanym ostatnio instytucjom bankowym, czy pozyskanie wsparcia funduszy VC.


@InPay wreszcie ktoś odważył się to powiedzieć i wyklarować. Ja tu na tych tagach ścierałen się nie raz o to z pseudo fachowcami. Jak już dzisiaj wspomniałem podziwiam wynalazek
@InPay: Fajnie wygląda wasz dział "Technologia":

10 Grudnia: "„blockchain”, czy Bitcoin Blockchain"
18 Lipca: "Bitcoin, czy „technologia blockchain”"

I to wszystko.

Przy czym ten grudniowy uczy nas, że musimy rozróżnić Bitcona od "gołej" technologii blockchain. Natomiast ten drugi tłumaczy jak wielkim problemem, jest usilne odrywanie terminu blockchain od Bitcoina ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@InPay: Dla mnie, kiedy ktoś mówi o technologii blockchain, to powinien mieć na myśli o oparcie swojego produktu o jakąś kryptowalutę - niekoniecznie bitcoin - kryptowalut jest wiele i nie tylko bitcoin jest w stanie wykonywać pewne funkcje. Natomiast nie znoszę, kiedy ktoś mówi o blockchainie ale bez kryptowaluty - blockchain bez kryptowaluty jest jedynie dziwaczną bazą danych, która nie posiada mechanizmu pilnującego historii - dla takiej bazy danych istnieje masa
@kmicic77 tak masz rację całkiem niedawno to odkryłem przy okazji grzebania kto należy do Core. Wiem też, że Adam Back jak sam mówi był jednym z pierwszych osób z którymi skontaktował się Satoshi i pytał o zgodę na wykorzystanie tego w bitcoinie. POW to dziecko Adama i dlatego m.in. mam do niego pełne zaufanie.
blockchain bez kryptowaluty jest jedynie dziwaczną bazą danych


@McGravier: naprawde ? Blockchain nawet z kryptowalutami jest jedynie dziwaczną bazą danych. Moze wypadalo by sie zastanowic co to jest blok, potem jak jest tworzony nastepnie jak indeksowany, a na koncu jak przechowywany.

Skoro mamy już podstawy zastanówmy się co to jest baza danych i jakie postacie może przyjmować.

Przeciez blockchain to nic innego jak bazadanych... ktora zreszta mozna prosto przerobic do innego
@xrn51: dobre, sam się tak odkrywasz? A tam ja. Ty masz swoich guru tutaj, z którymi zawiązujesz kółeczka wzajemnej adoracji. Tragedia by się stała gdyby Ci ich zabrakło. Co wtedy co robić? Jak żyć? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzeba by było wrócić do Architekta BTC.
@pawlo74: poprostu jezeli samemu nie prezentuje sie naprawde wysokiego poziomu w danej dziedzinie to ciezko obrzucac blotem - to sie chyba hipokryzja nazywa. Nikt na tym tagu nie ma pojecia dokladnie jak to wszystko dziala z detalami, wiec troche glupio wysmiewac innych wykopkow, a samemu stawac w glorii jako ten ktory odkryl prawde. Chyba ze sie mysle to naprawde gratuluje i chyle czola bo jest sie w co zaglebiac.
@xrn51: po co się w to bawisz jak masz wątpliwości? Dał bym sobie spokój do tej pory. Mówię Ci chłopaku działasz po omacku z tym, że nie masz się naprawdę czego wstydzić ponieważ Twoje guru nie jedno guru nie czai kompletnie.
Nie szukam kumpli, poklasku ani autorytetów ponieważ nie ma ludzi nieomylnych. Kieruję się swoim rozumem zawsze bezwzględnie nawet wtedy gdy każdy myśli odwrotnie. Rozumiem o co chodzi z tym bitcoinem
po co się w to bawisz jak masz wątpliwości, Dał bym sobie spokój do tej pory. Mówię Ci chłopaku działasz po omacku


@pawlo74: to widze ze pogadalismy... ja o jednym Ty o czyms zupełnie z kosmosu. Pozdrawiam
@xrn51: ale bardzo dobrze, ja nie chcę gadać ponieważ wiem, że mylisz się kompletnie. I nie dowiedziałem się tego teraz ale bardzo dawno temu przy naszej pierwszej rozmowie kiedy okazało się, że nie wiesz czym jest bitcoin a czym blockchain. Pod koniec wymiany zdań przekręciłeś kota ogonem i zacząłeś udawać wielkiego entuzjastę bitcoina. Pamiętam to jak dzisiaj. Nie ma sensu rozmowa z takimi nieokreślonymi ludźmi. Takim ludziom mówię: Kupuj eter, będzie