Wpis z mikrobloga

Ale mam stresa...

Jadę dzisiaj obejrzeć mój pierwszy samochód w życiu. Ręce trzęsą mi się już na samą myśl bo jednak to 17.000zł wydatku, które przez jakiś czas zbierałem, wymarzony samochód jak na moje możliwości finansowe, dużo czytania, pytań, jeżdżenia po mechanikach i szukania opinii.

Uśmiechnęło się szczęście do mnie bo znalazłem na sprzedaż wymarzonego Opla Vectre C GTS 1.8 2004 z bardzo dużą historią, od prywatnej osoby, która auto ma 7 lat, z corocznym serwisem w ASO od przeszło 8 lat, jeszcze dość świeżym rozrządem, nabitą klimą, kompletem opon, usprawnionym audio, przeszło 1000 zdjęć, faktury, papiery i zdjęcia z każdej robionej rzeczy. Wszystko wydaje się na 100% gotowe ale wiadomo, że trzeba dzisiaj to dokładnie sprawdzić.

Z jednej strony boję się jak nie wiem ale z drugiej chciałbym już mieć auto przed domem. Dobrze, że jadę z ogarniętymi osobami bo ja jestem za bardzo napalony na to wszystko.

Uprzedzając pytania - dziennie robię 6-7km więc diesel czy jakieś turbo nie wchodziło w grę, 1.8 w zupełności mi wystarczy po 4 letniej jeździe 0.9 w Seicento a mocy dużej nie potrzebuję.

Trzymajcie kciuki by wszystko było OK i żebym nie kupił jakiegoś truchła. :D

#motoryzacja #samochody #tylewygrac #tylewygracczytyleprzegrac #opel #vectra
  • 32
@VoXu: ja się nie znam na samochodach na tyle by być pewnym zakupu. Jadę z kuzynem dziewczyny, który właśnie buduje warsztat mechaniczny i przyszłym teściem, który ma chłodną głowę do wszystkiego więc powinno być OK.

@gravelet: mam nadzieję.
@kubaokulicz: nie wiem, nie podoba mi się ten samochód więc nie brałbym go pod uwagę. Z tańszych brałem pod uwagę Seata Toledo ale udało się trochę dozbierać i wybrać ładniejszą i lepiej wyposażoną według mnie Vectrę.
@damian_co_dalej: @Login_login: nie wiedzialem ze Vectra to S klasa, jak ma masaż w fotelach to ok, ja nie potrzebuje. Oprocz elektryczbych szyb mam jeszcze podgrzewane lusterka i automatyczna klime. Silnik jak silnik, na razie sie nic nie dzieje, mi pali ok. 7.5l przy normalnej jezdzie, z tego co pisza na autocentrum też mozna zejsc do ok. 5l przy spokojnej jezdzie. Tylko z gazem to prawda, ale jak ktos jezdzi 7km
@kubaokulicz: Argumenty nie są gówniane, są tak samo pobieżne jak Twoje, porównywanie samochodów cena/rocznik chyba nie jest do końca trafione? Cena nie bierze się z kosmosu, jedne auta trzymają cenę, drugie nie, rynek sam weryfikuje no i tyle, widzisz, carisma jest tania pewnie ze względu na ten silnik nie nadający się do gazu, wystarczy pojechać na wakacje 3x w roku (wyskok na weekend nad morze czy w góry) i już się