Wpis z mikrobloga

Mircy z #mikrokoksy mam problem z bólem pleców. Robię sobie #stronglifts dwa i pół miesiąca, wszystko super do tej pory, progresja dobra aż tu nagle przy 90kg w piątej serii przysiadzie zabolało mnie w ledzwiach (chyba przez to że za bardzo się do przodu pochylalem mimo że kolana wydawało się dobrze miałem). No i o to chodzi ze ten ból blokuje mnie w robieniu normalnie przysiadow a że to #fbw to gorzej idzie mi w innych ćwiczeniach również. W normalnym funkcjonowaniu poza siłownia praktycznie nieodczuwalny. Ostatnio robiłem suwnice zamiast przysiadow żeby się nie zastać. I tu pytanie:zrobić sobie tydzień przerwy na regenerację czy też jakiś lżejszy trening (kompletnie nie mam pomysłu na taki)? W niedzielę czeka mnie trasa 1500 km samochodem i trochę słabo by ją było robić z bólem pleców #silownia
  • 9
@franciszek_maurer: To sam sobie musisz odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim powinieneś zlokalizować przyczynę - co takiego robiłeś źle? Bo jeśli tego nie zrobisz, to problem powróci jak tylko zaczniesz znowu ćwiczyć ;)
Ból jest podstawowym sygnałem organizmu, że coś jest nie tak, ale imo nie należy też popadać w skrajności. Koryguj błędy i rób dalej. Przy żadnej kontuzji nie przestawałem wykonywać ćwiczeń, a jedynie korygowałem technikę.
Masz tyle możliwości, że
@franciszek_maurer: kontuzja plecow przy sl to wlasciwie kladzie caly plan. Odpadaja przysiady, martwy i wioslowanie. Tak jak ci wyzej radzili. Odstaw na tydzien, moze dwa cwiczenia. Plusem jest to, ze cie nie boli w ciagu dnia. Mozliwe ze to tylko nadwyrezenie, przeciazenie. Przy naderwanym/ zerwanym miesniu boli caly czas.
Na przyszlosc polecam wzmocnic miesnie brzucha. Bo to one powoduja, ze nie mozesz utrzymac pozycji i lecisz do przodu.
@koniarek tak też uczynię, auta nie mam do soboty to brak ruchu mi nie grozi ;) Byleby diety nie #!$%@?ć zupełnie pod hasłem braku treningu.
Wiadomo, coś tam czuje jak się schylam ale tragedii nie ma. Jakieś fajne ćwiczenia na wzmocnienie brzucha by dodać do sl?
@franciszek_maurer: jezeli robisz przysiad, martwy i wioslowanie, to warto robic cwiczenia, ktore imituja prace brzucha podczas tych cwiczen. Czyli roznego rodzaju spiecia a nie uginania. Taka oczywistosc jak plank. Ja teraz robie jeszcze jedno cwiczenie, ktore mial w swoim filmiki warszawski koks z dr Biernatem. Kladziesz sie na plecach z ramionami wyprostowanymi za glowe. Nastepnie unosisz nogi oraz ramiona pare centymetrow nad ziemie i w tej pozycji wytrzymujesz 30 sek. Jak
Na przyszlosc polecam wzmocnic miesnie brzucha. Bo to one powoduja, ze nie mozesz utrzymac pozycji i lecisz do przodu.


@koniarek: @franciszek_maurer: Ja tu dorzucę tylko, że mięśnie brzucha napinasz w czasie robienia każdego ćwiczenia z 5x5 (tak, robiąc klatkę czy plecy też). Dopiero jak jesteś napięty zaczynasz opuszczać/podnosić ciężar.
rotero - > Na przyszlosc polecam wzmocnic miesnie brzucha. Bo to one powoduja, ze nie...