Wpis z mikrobloga

@Aguch: bardzo ładny :)

Jesli zamierzasz dalej piec -może dorzuc kiedyś czarnuszke do ciasta. Jest przepyszny chleb wtedy ;)
Ja piekę z podobnego przepisu, ale zwykke bez cebuli (jest wtedy delikatniejszy) i dorzucam słonecznik, płatki owsiane, siemię lniane i wlasnie czarnuszke, a na wierzch ziarna słonecznika :)

Z takich jeszcze innych..jeśli chciałabyś nieco ciemniejsza skórkę, a balabys się, ze będzie za twarda -na spod piekarnika wrzuć kostki lodu. Albo po prostu
@agaja dzięki za szuper rady :) znasz sie na tym widzę i to bardzo dobrze. Gdzie mogę dostać ta czarnuszke? Niestety z woda będzie ciężko bo to gazowy piekarnik a drugiej metalowej 'tacy' nie mam do niego żeby wylac na spód wodę
Ï@Aguch: ja kupowalam głównie w Auchan, ale znalazlam tez w kilku mniejszych sklepikach czy na targu zwyklym na stoisku z przyprawami.
Hmm..ja mam piekarnik elektryczny i na początku miałam straszne problemy z doborem programu..
W przepisie miałam 178-180* i termoobieg - wychodziło twarde i popekane..
Po wielu eksperymentach (niemalże lzami okraszonych :p) doszłam do perfekcji prawie :D

Ale taka rada co do ilości ciasta jeszcze - tan na kotlecie ciasto wystaje ponad
@agaja dzięki dzięki :) nie pomyślałam o drugiej formie na spod piekarnika do lodu. Jak bede robić kolejny raz to wyślę Ci zdjęcie jak wyszedl :) ja nie cxekalam teraz aż mi wyrośnie ponad forme bo już późno było i spać się chciało, było tak równo z formą, jak na zdjęciu :) i koniecznie musze ta czarnuszke kupić! To na jakiś konkretny smak?
@Aguch: ojej...trudne pytanie :P w sumie ciężko jej smak opisać... jest taki bardzo specyficzny, w internecie opisują jako pikantno-korzenny. Przyznam, że nie wiem, czy bym tak opisała, ale na pewno nadaje bardzo ciekawy posmak.
Możesz zawsze po prostu sobie kupić odrobinę i nawet zwykłą kanapkę posypać. Pamiętam, że kiedys byłam na pizzy, gdzie posypywano gotwe już jedzenie właśnie czarnuszką - bardzo mi smakowało.

A co do chleba jeszcze - ja zaczynałam
Pobierz agaja - @Aguch: ojej...trudne pytanie :P w sumie ciężko jej smak opisać... jest taki ...
źródło: comment_SiYwyKw12uCWlSIgtaNPF0coaBDEV9rO.jpg
@agaja co do białych smug to mysle ze to po prostu od mąki, jak sie ciasto podsypuje żeby się nie kleilo podczas ugniatania to zostaje później takie coś :< ale najważniejsze że dobrze smakuje. Spróbuję tego przepisu ze smarowaniem jajkiem, pamiętam że nawet przy rogalikach to zawsze super wygląda, tu nie pomyślałam o tym :<
Patrze na Twój chleb i super wyszedl już od pierwszych razy :)
Czy trudno zrobić zakwas? Nigdy
@Aguch: a nie nie, to jeden z pierwszych z ziarnami :P początkowe pękały i mialy za twardą skórkę nieco, bo za szybko góra twardniała, a jeszcze chleb rósł no i się dziury robiły.
Rozwiązałam więc to zmianą początkowej temperatury i roznymi programami w trakcie pieczenia (najpierw daje termoobieg, zeby wyroslo, potem gora+dol, a na koncu dół+termoobieg... ale przynajmniej pięknie wychodzi).
Pobierz agaja - @Aguch: a nie nie, to jeden z pierwszych z ziarnami :P początkowe pękały i mi...
źródło: comment_7BOvrX19aLHHEtv3Rh2rzPB4mhXX1Fc9.jpg