Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@agaja dzis robię znów bo tamten się skończył :) nie mam jeszcze czarnuszki ale na pewno kupie w niedalekiej przyszłości. Nie mam w piekarniku tych różnych obiegow, zwykle grzanie ale jakoś to dostosuję i może dam wode żeby lepiej jeszcze wyszło :)
Jakich używasz drożdży? Sypkich czy tych miękkich?
  • Odpowiedz
@Aguch: kupuje takie zwykle drozdze babuni, przyznam, ze kroje je w kostki i zamrazam, a przed robieniem chleba kostke rozpuszczam w letniej wodzie (dodatkowy plus jest taki, ze sie mniej "ciapią" niż drozdze swieze i miekkie).
A mniej opcji w piekarniku to lepiej chyba :)
Ja musiałam kombinować, bo niestety nie do konca rownomiernie mi zawsze grzeje, wiec trzeba bylo szukac opcji optymalnej.

Tez dzis pieklam :) wlasnie sie na
agaja - @Aguch: kupuje takie zwykle drozdze babuni, przyznam, ze kroje je w kostki i ...

źródło: comment_EhVFdsT6KKMeepRiPYJsezjBqyFLz3f1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@agaja jednak nie pieklam bo padlam spac jak wróciłam z pracy :< ale jutro pewnie się wyrobię.
To u Ciebie na górze chleba to mak? Super wygląda :)) dziękuję za rady na temat drożdzy, do tej pory uzywalam tych sypkich do wszystkiego ze względu na brak zapachu tego charakterystycznego
  • Odpowiedz
@Aguch: nie, czarnuszka :)
dzisiaj posypalam nią chleb przed wyrastaniem, a po jakims czasie pieczenia calosc jajkiem i sie dosc spoko trzyma :)

sypalam kiedys makiem, ale w sumie tak srednio pasowal do calosci... ale pewno jeszcze kiedys sprobuje :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@agaja ooo, to tak to wygląda (czarnuszka) xD dobra, jutro zabieram się do roboty z chlebem. Może troszkę miodu dodam do niego... Hm :)
  • Odpowiedz