Wpis z mikrobloga

Przydałby się jakiś specy od SVN'a, zastanawiam się nad jednym, chciałbym żebyśmy wspólnie z kolegami mogli modyfikować jeden plik w tym samym czasie, czy wersjonowanie wtedy jest możliwe korzystając z TortoiseSVN? #svn #programowanie
  • 15
@Cybe: Ale w sensie ze na jednej kopii roboczej..? Niezalecane delikatnie mowiac :)

Jesli zmiany sa proste to mozna zostac w jednym branchu i ustalic kto i co kiedy commituje do svna. Jesli jest tego wiecej to najlepiej utworzyc osobne branche i na jakims etapie je polaczyc.
czasem bywa, że ktoś coś pozmienia w jakiejś klasie gdzie w sumie nie powinien i później robi się problem.


@Cybe: Ty no wyglada na to ze nie panujesz / nie panujecie nad tym co sie dzieje w kodzie. Proponuje zamowic pizze i przegadac sobie zmiane obyczajow. Git tez Ci nie rozwiaze automagicznie konfliktow w kodzie. Twoj problem moim zdaniem lezy poza systemem kontroli wersji.
@Cybe: Ja nie mowie ze zle z svna korzystacie - ja mowie ze problem moim zdaniem lezy gdzie indziej.

Z tegoi co piszesz to troche tam u was wolnoamerykanka - ktos sobie cos zmienia i cos potem nie dziala... Nie wiem o jak duzej organizacji mowa ale moze pora zaczac myslec nad jakis sledzeniem tego co kto w kodzie zmienia? Albo przynajmniej nad jakimis prostymi zasadami branchowania i laczenia branchow w