Wpis z mikrobloga

aż się musiałem na wypok zalogować, tak mocno mnie piecze.
po każdym zamachu na wypoku prędzej czy później w dowolnym kontekście pada słowo klucz: multikulturalizm. huuuur duuur #!$%@? multikulti vs wincyyy multikulti. wielka wojna wykopowa odcinek kolejny. multikulti spoko? multikulti niespoko?

uważam, że większość nie rozumie tego pojęcia. zarówno lewa i prawa strona na to patrzy w zły sposób. wiele osób nadużywa tego pojęcia nie rozumiejąc go. inni nie rozumieją a przez to się go boją. (może to mondre może gupie, nie wiem. jest też taka opcja, że może to ja się myle). uważam... w sumie to stwierdzam fakt, że w obecnej chwili świat zmierza do jednej, globalnej kultury. oczywiście nie, że jutro czy tam od poniedziałku. w kontekście 50-75-100-150 lat.
<3 dla multikulti pada ze strony lewaków, co dla mnie jest nieco niezrozumiałe bo jeśli dalej procesy globalizacji kultur będą tak postępować to wielokulturowość [*]. <3 multikulti to powinien być raczej taki prawacki argument. taka bardziej stonowana wersja polski dla polaków, anglii dla anglików i polaków, ziemi dla ziemniaków.

co do samego zamachu to ogromna szkoda każdego niewinnego życia, które zostało odebrane. rządzących powinni odwołać bo głupotą z ich strony jest robienie tego samego w kółko i oczekiwanie innych rezultatów.

#zamach #oswiadczenie
  • 1
@tentomek92:
"inni nie rozumieją a przez to się go boją."
multikulturalizm w formie propagowanej w UE czy szerzej tzw zachodzie to pokłosie marksizmu

nic dodać nic ująć, to jak ma nie wzbudzać skrajnych emocji, nie bardzo rozumiem co ty przez ten termin rozumiesz ?