Wpis z mikrobloga

Zamierzam się wybrać na parę dni nad Jezioro Como we Włoszech. Samolotem do Bergamo a stamtąd wynajmę furę albo pociągiem dojadę do... no właśnie, dokąd? Czy ktoś, kto był, może podzielić się wskazówkami? Gdzie zamieszkać, żeby było ładnie, było co odwiedzić, gdzie zjeść, jakaś sensowna infrastruktura (np. możliwość wynajęcia skutera/ auta) ale z drugiej strony nie jakoś hardcorowo turystyczne. No i miło by było, jakby ceny nie powalały, nie chciałbym na nocleg wydać więcej niż jakieś 400-450 zł za pokój 2os. Dopuszczam #airbnb
Myślałem o Lecco, Varenna albo Torno, bo są po tej stronie jeziora, z której będę akurat jechał, ale wszelkie sugestie chętnie przyjmę.
Wstawiam krajobraz dla atencji.
#lakecomo #como #lombardia #wlochy #italia #pytanie #kiciochpyta #wakacje
advert - Zamierzam się wybrać na parę dni nad Jezioro Como we Włoszech. Samolotem do ...

źródło: comment_lXrEtm8KLyvxkqOUre2T7cSeqTvILsCA.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@advert: Z Toskanią to bym Ci bardziej pomógł, nad Como byłem tylko raz i nie nocowałem. Ja jechałem z Monzy, też tą drogą co wybierasz i gdzieś w okolicach Varenny był postój, nie pamiętam dokładnie nazwy miejscowości, ale istotna była plaża. Upewnij się, że w okolicy noclegu będzie zejście do wody, bo w większości miejsc po tej stronie jeziora są skaliste brzegi.
Jedna z mniej przyjemnych włoskich tras, bałbym się jechać
  • Odpowiedz
@alhakeem: wybieram się w połowie września, więc już po tym peaku wakacyjnym, dlatego liczę, że nie będzie tłumów i ceny trochę niższe, choć nie łudzę się, bo wiem że tamte rejony generalnie są drogie.
dzięki za wskazówki na temat drogi - zweryfikuję swoje wyobrażenia o objeżdżeniu okolicy na skuterze. i w maskę też się zaopatrzę. czy generalnie tam, gdzie się zatrzymałeś był łatwy dostęp do plaży? czy też domy nad brzegiem
  • Odpowiedz
@advert: No to idealny termin, będzie jeszcze ciepło i zdecydowanie taniej. To moja plaża, dojście było takie sobie, ale nie należała ona do żadnego hotelu. Pamiętam szło się jakimś wąwozem, albo korytem rzeki. Tak z 5 minut drogi od parkingu. Najpierw z drogowych parkingów się rozglądaliśmy za plażą, a potem starało się tam trafić ;]
We Włoszech chyba już nie grodzą plaż tak jak kilkanaście lat temu, przynajmniej w miejscach, które
alhakeem - @advert: No to idealny termin, będzie jeszcze ciepło i zdecydowanie taniej...

źródło: comment_1iYKQWx9N5bLbOr34i2zayoOiMvQNAGm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@advert: A masz już konto na airbnb? Bo jak cos to po rejestracji z refa dostaniesz 70zł rabatu na pierwsza podróż a polecający 70zł na swoje konto. Jakbyś chciał refa to pisz
  • Odpowiedz
@kravjec: tak, założyłem już jakiś czas temu, choć jeszcze nie skorzystałem, ale rozumiem, że to trzeba się zarejestrować z reflinka, żeby zadziałało?
  • Odpowiedz