Wpis z mikrobloga

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe wykonuje czynności w postępowaniu dotyczącym między innymi treści kazania wygłoszonego przez księdza Jacka Międlara w katedrze białostockiej podczas rocznicy Obozu Narodowo-Radykalnego.

Źródło, jest też znalezisko, ale się nie przebiło. Szkoda, mi osobiście niekoniecznie po drodze z poglądami ks. Jacka Międlara, czy tym bardziej samym ONR, ale takie ograniczanie wolności słowa uważam za wysoce niepokojące. Tutaj konferencja ONR, gdzie mowa o tej sprawie i o postawieniu zarzutów Justynie Helcyk związanych z wygłoszonym przez nią przemówieniem na marszu we Wrocławiu. Natomiast samo kazanie ks. Międlara tutaj - specjalnie na tę okazję je przesłuchałem, słownictwo może wydawać się rażące, ale nie słyszałem niczego, co można by podciągnąć pod jakieś przestępstwo.

#polska #nacjonalizm #onr #narodowcy #4konserwy #bekazlewactwa
  • 3
@Primusek: Póki co to postępowanie:

– W sprawie publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic wyznaniowych oraz publicznego znieważenia ludności z powodu ich przynależności wyznaniowej – mówi prokurator Alicja Derpołow z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

Dodatkowo:

Księdza Międlara poszukuje białostocka policja kryminalna. Funkcjonariusze, nie mogąc ustalić jego miejsca zamieszkania, domagają się, by takie informacje przekazał prowincjał zakonny ks. Kryspin Banko.

Nie znam się na procedurach, ale to już chyba wykracza poza