Wpis z mikrobloga

Mirki, mając do wyboru #olsztyn i #warszawa, gdzie (i dlaczego) wolelibyście zamieszkać na dłużej? Przyjmując, że w obu miejscach znajdziecie fajną pracę w zawodzie.

Gdzie wolelibyście mieszkać?

  • Olsztyn 35.2% (235)
  • Warszawa 52.3% (349)
  • sprawdzam 12.4% (83)

Oddanych głosów: 667

  • 26
@Agrinez: mieszkam w olsztynie cale zycie, a chce wyjechac, bo tutaj sie nic nie dzieje, fajnie jest w lato, duzo jezior, plaze, imprez dużo, ale po sezonie doslownie nie ma nic ciekawego do roboty
@Agrinez: ja mam prace wyjazdowa, rzuca mnie po całej Polsce. Firma ma siedzibę pod Warszawa ale tak nienawidzę tu przebywać ze cieszę się jak mogę stad wyjechać jak masz okazje to uciekej, nie zastanawiaj się
@LaskaKNK: powstrzymuje mnie to, że w Olsztynie chyba nie jest łatwo o pracę, w przypadku chęci zmiany. W Warszawie nie miałam najmniejszego problemu ze znalezieniem/zmiana pracy, a warmińska rzeczywistość pod tym względem przytłacza.
@Agrinez: fakt, moze i jest latwiej, ale czy praca to wszystko ? znajdz jedna, dobra prace w Olsztynie, jak sie nie uda to wracaj do stolicy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja w Warszawie bym nie zamieszkal na stale nawet jakby mi ktos doplacal ^^
@Agrinez:
Ur. w Olsztynie (więc trochę subiektywnie), ale słoikowałem w Trójmieście 8 lat i z przyjemnością wróciłem:
- ulga dla kierowców, brak korków, a jeśli są, to, mimo wszystko, dodatkowy czas przejazdu liczymy w minutach, a nie godzinach...
- z każdego do każdego punktu 7 km #pdk
- bliżej nad morze,
- blisko nad jeziora,
- taniej,
- bezpieczniej (choćby brak zwalczających się "środowisk sportowych"),
- lokalny browar jest przyzwoity (
@MaNiEk1: Dokładnie. Średnio co 10 auto ma upośledzonego właściciela z naklejką "urodziłem się w Warszawie, a nie przyjechałem".

A, że auto tam sporo to i nigdy już nie zapomnisz, że nie masz rodziny w stolicy najmniej do dziesiątego pokolenia wstecz.
@Agrinez: a ja Olsztyna nie polecam

mieszkam w olsztynie cale zycie, a chce wyjechac, bo tutaj sie nic nie dzieje, fajnie jest w lato, duzo jezior, plaze, imprez dużo, ale po sezonie doslownie nie ma nic ciekawego do roboty


Pan @Najkon: prawdę pisze
Pan @unhit: też.

Do Olsztyna to może na emeryturę ewentualnie
powstrzymuje mnie to, że w Olsztynie chyba nie jest łatwo o pracę, w przypadku chęci zmiany.


@Agrinez: Akurat w samym Olsztynie nie ma tragedii. Paradoksalnie, stolica województwa o bardzo wysokim bezrobociu, sama ma bezrobocie bardzo niskie.
@Agrinez: Mieszkam w Olsztynie od roku, wyprowadziłem się z większego wojewódzkiego miasta. Miałem też w planach Warszawę, czasem chodziło mi to po głowie. Z pracą nie ma takiej tragedii, jak liczę to różnicę w wysokości zarobków wydałbym na droższy kredyt na mieszkanie. Tutaj z centrum Olsztyna na obrzeża z gminą Bartąg dojeżdżam po pracy w 15-20 minut a nie godzinę. Jak narazie zostaje i dobrze mi z Olsztynem :)