Wpis z mikrobloga

@NieMamDobregoLoginu: Łatwiej powiedzieć że to Bóg rozdaje "raki" a może zadaj pytanie dlaczego jakiś żul wygrał 15 milionów w totka. Jakoś nie widziałem nigdy takich obrazków że Bóg tak chciał, tylko większość mówi jakie to miał szczęście. A może ten chłopak po prostu miał pecha bo od małego jego starzy palili fajki w domu i już od trzeciego roku życia był biernym palaczem, w gimbazie palił już paczkę fajek dziennie, potem
@mam_nadzieje_ze_moj_nick_sie_zmie: bo skoro bóg ma już przygotowany plan to albo ma jeszcze dla nich jakąś rolę i wtedy samochód ich nie walnie, albo częścią bożego planu jest to że samochód ich walnie, a wtedy by się mu sprzeciwiali. jesli samochód może cę walnąć albo nie walnąć w ramach wypadku losowego, to znaczy ze ten boży plan aż taki precyzyjny nie jest i to czy żyjesz czy nie na niego nie wpływa.
@fukboi: to nie jest wypadek losowy tylko wejście pod jadący samochód zią ;) Jak wchodzisz pod jadący wypadek masz 100% na wejście pod jadący samochód, więc nie jest to losowy wypadek jak np. wypadek lotniczy lub podczas jazdy autem
@TheSjz3: Ludzki umysł, ja czy ty, to konektom, oraz sygnały chemiczne i elektryczne które go napędzają.

Wiara, tak samo jak każdy inny koncept, ma odzwierciedlenie w mózgu. Kiedy uczysz się czegoś nowego, to tworzysz połączenia nerwowe które tą wiedzę odzwierciedlają.

Przekonania nabyte i pielęgnowane od małego, są bardzo mocno ukształtowanymi połączeniami. Dlatego jak masz fobię przed pająkami, to panicznie się ich boisz i logika nie pomaga - połączenia nerwowe informujące że