Wpis z mikrobloga

@Corq: ja mam Netgear DGN2200v4, dobrze działa z Neo. Tylko gdyby miał lepsze ustawienia QoS, to byłby super.
Z tego co czytałem, do Neo dobrze mieć sprzęt na chipie Broadcoma.
@Corq: Adsl2+, Bierz cokolwiek. Po takim adslu nie poleci więcej jak 22.5Mbit - więc jak nie masz sieci lokalnej z dyskami nas, monitoringiem IP, to wystarczy wszystko co wspiera 802.11G - bo po tym adslu poleci dokładnie tyle samo. Więc 600Mbit, i inne hasełka na opakowaniu w twojej sytuacji nic nie zmienia. Na twoim miejscu postawił bym mikrotika RB951Ui2nD + modem adsl ;)
@dktr bardziej interesuje mnie jak działa w praktyce ta podwójna częstotliwość, bo mieszkam w poniemieckim domu z grubymi ścianami.
@Corq: Nie wiem gdzie masz umieszczone radio - jeśli w środku mieszkania, to wstawiaj cokolwiek. Jak masz hajs - do samego radia na grube mury dobre jest ubnt unifi LR, ale trzeba wykonać instalację kablową. Jeśli jest to np. róg budynku to można dać ubnt M2 i skierować w środek mieszkania - w tym urządzeniu antena jest nieco kierunkowa. Ogólnie jest sporo sposobów i bez dokładniejszych danych ciężko coś zasugerować.
@Corq: Pewnie że tak. Z tym że nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "router" bo wszyscy nazywają tak pudełko z antenką - a to nie prawda.
@dktr no jeżeli dobrze rozumiem to 1 będzie musiał mieć możliwość polaczenia z neostrada (nie wiem jak to fachowo nazwać). 2 router będzie miał za zadanie zrobić siec wifi w 2 części domu.
@Corq: Fachowo potrzebujesz: Modemu ADSL, routera z funkcją NAT i DHCP, radiowych punktów dostępowych - AP.
Po taniości można to zrobić zakupując dowolny "modemorouter adsl z ap" + kawałek skrętki + kolejne radio.
Np: TD-W8960N + TL-WR740N i kawałek skrętki.