Wpis z mikrobloga

KONTYNUACJA TEGO WPISU

Wiem, że miało być dzień po pierwszej części, ale po prostu mi się nie chciało. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc bez zbędnego #!$%@?, ogłasza się, co następuje:

1) Dzisiej uczymy wrocławskie mirki poprawnego korzystania z klimatyzacji w autobusach MPK oraz Michalczewskiego (odpuszczam wszystkie prywatne Sevibusy, DLA i inne, bo one mają góra po 1-2 klimatyzowane pojazdy w swoich flotach, to nie ma większego sensu zajmować się wsiobusami)
2) Po lewej stronie zestawienia są wozy z klimatyzacją, po prawej bez.
3) Drugie zdjęcie w komentarzu, bo nie chciałem robić tasiemca. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Przypominam, że każdy podludź, który otwiera okno w klimatyzowanym pojeździe, powinien mieć asekuracyjnie i profilaktycznie skopaną mordę. Taryfa ulgowa nie obejmuje Karynek ani moherów. ()

#wroclaw #mpkwroclaw #michalczewskiwroclaw #ludzkastronampk @mroz3
w.....o - KONTYNUACJA TEGO WPISU


Wiem, że miało być dzień po pierwszej części, a...

źródło: comment_DYHE8HgK7rcQMqfh1VH91QZaMRBUB3ha.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@efceka: Dla kierowców, ale to wszystkie. Te z "garbami" (7000A) nie są wyposażone w nic.. poza pustą wnęką. Lub nawiewem, jak kto woli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

7700/A nie mają niczego specjalnego na dachu. Klimatyzacji w nich nie uświadczysz. Przykro mi. Jedyne klimatyzowane Volvo jest hybrydą, którą zaznaczyłem.
  • Odpowiedz
@wiedro: Zrobiłeś mi teraz mindfucka. Mógłbym przysiąc że kilka razy w 2011 zdarzył mi się Volvo 7700 na linii 612 gdzie w całym pojeździe wiało ładnie klimą, ale teraz przeglądam na phototransie każdy egzemplarz z osobna i faktycznie nie mogę nigdzie znaleźć wersji z centralnym klimatyzatorem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Czyli to chyba jednak było już Citaro, a ja potrzebuję leków na demencję (
  • Odpowiedz
@efceka: Bo trafiłeś na ogarniętego kierowcę, który przy otwartych szyberdachach, uruchomił jeszcze na maksa nawiew, a on wbrew pozorom wiele daje. Może nie tak wiele, jak klima, ale jeśli buczało/huczało i było względnie chłodno/przewiewnie, to właśnie nawiew chodził. Taka bidaklima. Niestety, nikt tego raczej nie używa, tylko majo wyjebongo, bo i tak nie ma klymy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@efceka: @wiedro: w volvach przegubowych te trumny na dachu maja tylko wentylatory które wtłaczają powietrze do środka, system jest do dupy wiec w nowszych volvach są tradycyjne szyberdachy, jeżeli chodzi o żółte mercedesy (przegub i solo) to połowa każdych ma... Tak naprawdę to polecam apke iMPK gdzie są pokazane wozy z klima :)
  • Odpowiedz
@prawilnymireczek: Ja dosknale wiem, że dromadery mają wentylatory schowane pod kopułą, ale wolałem mirkom to uprościć pod powłoką nawiewu. Widać, nie warto było. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem, że połowa Mietków ma klimę. Wiem też, co to jest impk, ale dziękuję za fatygę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@impet: Mercedesy Citaro. Mają już powiedzmy.. te 7-8 lat, ale to właśnie nimi mi się najprzyjemniej jeździ (jako pasażer ofc). Mają najcichsze silniki (daleko w tyle pod względem ciszy zostawiają MPK-owskie Solarisy). Mają największą liczbę dostępnych siedzeń z niskiej podłogi (przy śmiesznych 4 w Solarisach), nie są aż tak wytłuczone (poza niektórymi egzemplarzami) i ogólnie jest w nich dość dużo miejsca. Na drugim miejscu są MAN-y od Michalczewskiego, do nich
  • Odpowiedz