Wpis z mikrobloga

Mirki powiedzcie mi, bo już sam nic nie rozumiem. Przymierzam się do zakupu samochodu i przeglądam te ogłoszenia i wszędzie widzę samochody ściągane z Niemiec i wszędzie informacja "Oryginalny przebieg, potwierdzony książką serwisową" oraz podane numery VIN. Czy jezeli potwierdze sobie przez jakas strone ze przebieg vin sie zgadza z wpisami do ksiazki serwisowej, to mam pewnosc ze przebieg nie jest #!$%@??

Pomuszcie bo juz nie wiem co mam myslec. #motoryzacja #zakupsamochodu
  • 23
  • Odpowiedz
@grafffik: @ameliniowyguzik: A co w takim razie mogę sprawdzic na takich stronach jak ta: http://www.vin-info.pl/ ?

Z tego co rozumiem, jesli auto bylo serwisowane w autoryzowanym serwisie, to tam beda widoczne wpisy z kazdego przegladu z podanym przebiegiem? Czy zle rozumiem?

Na stan chętnie bym popatrzył, tylko ze co ja sie znam. Mechanik ze mnie żaden. Wiadomo ze mozna wziać fure na warsztat i sprawdzic, ale ile samochodów
  • Odpowiedz
@lazynmb: pewność będzie jak weźmiesz numer z pieczątki, sprawdzisz czy jest prawdziwy i zadzwonisz wypytasz o historię. Jeżeli pieczątki z Aso to i w kraju można sprawdzić. Ale trzeba wiedzieć o tym ze auta ładne i z małym przebiegiem są droższe na zachodzie jak u nas. Zwłaszcza przy tych cenach euro.
  • Odpowiedz
@lazynmb: książka jest robiona po przekroczeniu polskiej granicy. Często nawet wszystkie wpisy są tym samym długopisem. Nie wiem w jakim wieku auta szukasz, ale zerknij na mobile.de ile kosztują identyczne jak oferowane egzemplarze. Założe sę, że więcej.
  • Odpowiedz
@lazynmb: Trzeba sie umowic. Od reki roznie . Polecam zreszta wizyte w ASO , bo czesto jest okazja trafic na kumatego goscia. Jak podejdzie mlody to zarzadaj kogos bardziej doswiadczonego. Maja komputer odpowiedni, znaja bolaczki modelu. Ogladali pewnie kilkaset sztuk wiec wiedza jak cos powinno wygladac .

ASO > SKP

Diagnoscie na SKP u nas sa skorumpowani i nie ma opcji,zeby jak przyjedzie handlarz z klientami nie poszlo bo jego
  • Odpowiedz
@lazynmb: najpewniej jak kupisz auto od prywatnej osoby, raczej unikał bym komisów i handlarzy, dla nich jest to biznes i muszą na tym zarobić. Prywatna osoba będzie bardzo dobrze znała historię auta i jak będzie uczciwa to wprost powie ci o słabych stronach i o tym co trzeba poprawić/naprawić w aucie.
Masz konkretny model na oku? Jaki budżet?
  • Odpowiedz
  • 0
@walter21: Prywatne osoby poza takimi, które mają auta latami to często druciarze oszczędzający na wszystkim, cwaniacy i kretacze. Przyjąłbym zasadę nie ufaj nikomu.
  • Odpowiedz
@walter21: Tak bym najchętniej zrobił. Budżet to około 23000 w tym musi się zmieścić jeszcze zagazowanie auta. Czyli realnie na samochód mogę wydac koło 20k.

Najbardziej chodzi mi po głowie Ford Focus 2. Myślałem jeszcze o pasacie i audi a4, ale w tej cenie rocznikowo i przebiegowo mocno przegrywają z Focusem.

Polecasz coś? Może coś doradzisz? Przyznam, ze cały ten proces to dla mnie koszmar, jako ze totalnie sie nie
  • Odpowiedz
@lazynmb: Dolicz sobie jeszcze jakaś rezerwę, najlepiej ze 3 tysiące jeśli wyszły by jakieś naprawy. Nie wiem jak w fordach ale audi a4 (b5/b6) miało już wielowahaczowe zawieszenie to znaczy duży komfort jazdy lecz też droższe części.
Generalnie do 20 tyś powinieneś już znaleźć jakieś audi a4 b6, z tym że tańsze będą kombiaki, sedan trzyma cenę.
W tej kasie możesz popatrzeć też na volvo (s40 II gen - trochę
  • Odpowiedz
@lazynmb: ja szukalem samochodu z 2012 i prawie sie psychicznie zalamalem jakie szroty sa w takich cenach.. wzialem auto do aso i wiedzialem na czym stoje. Tobie też to polecam
  • Odpowiedz
@lazynmb: dziwna sprawa z tym gazem. Od ilu lat jest właścicielem tego forda? Czemu sprzedaje rok po założeniu gazu? Wątpię że zwróciła mu się ta instalacja po 12 tysiącach.
Oprócz tego rdza lubi brać progi w mondeo, szczególnie pod listwami bym to sprawdził.
  • Odpowiedz