Wpis z mikrobloga

Andrzej Lepper... Ciężko znaleźć chyba postać, która przez swoją nieoczekiwaną śmierć i histerię prawicowej grupy internautów została owiana tak niezliczoną ilością mitów, plotek, teorii spiskowych, a co o gorsza wielu awansowało go do miana, na które pan Lepper... Raczej nigdy nie zasługiwał. Zabawne, że czołowego przedstawiciela dziś już nieistniejącej w formie z zeszłej dekady lewicowej Samoobrony na ołtarze wyniosło wielu... prawicowców (pokazuje to przy okazji ile prawicy w wielu ludziach uważających się z prawicę 100%), którzy albo byli za młodzi, żeby pamiętać wielce 'chwalebną' polityczną karierę JE Leppera sprzed jej nagłego przerwania w sierpniu 2011 i powtarza jak stado baranów zasłyszane na wykopie puste slogany o 'ofierze reżimu', albo mają zaskakująco słabą pamięć, lub też najbardziej prawdopodobne - mają pamięć dobrą, ale są tak zakłamani i wybiórczy w stosunku do rzeczywistości, że po prostu kreują sobie obraz upatrzonego polityka na urojonych i fałszywych przesłankach, byle tylko wszystko pasowało do swojej wizji świata, jakoby Polska z ostatnich lat była Białorusią, czy też najlepiej Rosją. Oczywiście tak nie było (w jaką stronę idziemy teraz mam już gorsze przeczucia), ale jak wiemy każdy fundamentalista polityczny potrzebuje swoistego namacalnego dowodu swoich dogmatów, aby z dumą krzyknąć 'a nie mówiłem, patrzcie, on mówił to samo i jak skończył!'.

Patrząc dłuższy czas na komentarze na wykopie autorstwa zacnej elity intelektualnej spamującej komentarzami wszystkie niepokorne znaleziska można dojść do wniosku, że Lepper (zwany powszechnie swego czasu z przekąsem - 'Jędrusiem') był kimś w rodzaju męża stanu, nieustraszonego opozycjonisty, oświeconego bojownika z utajoną prawdą, odważnego wojownika z władzą, dumnego reprezentanta narodu, elokwentnego erudytę, człowieka, którego nie powstydziłyby się elity II RP i wybitnego Polaka. No to zobaczmy jego najsłynniejsze dokonania:

1. Słynna plotka, że Lepper wiedział i nieustraszenie mówił o więzieniach CIA w Polsce. Taki jest mit, bo fakty takie, że pierwsi więźniowie zaczęli się zjeżdżać do placówek w roku 2002, a Lepper o legendarnych Talibach zaczął mowić w roku 2001. I nie tyle to wina jego, co prawicowych dezinformatorów, którzy nie przeanalizowali tego, co wtedy Jędruś rozpowiadał - chodziło o handlowanie przez R. Skowrońskiego z Afgańczykami wąglikiem w zamian za narkotyki. Tychże Afgańczyków Lepper sobie nazwał 'Talibami', bo w jego prostym rozumku pewnie wydawało się, że to jedno i to samo tak jak 'Amerykanin' i 'Jankes' i stąd dalsze zamieszanie. Co jego rewelacje mają wspólnego z więzieniami CIA? Nie wiem. Lepper nie wspomniał nic o tym, co dzisiaj mu się wkłada w usta, więc... Fakt ten stawia go tylko w świetle plotkarza politycznego, który sobie paplał na prawo i lewo zasłyszanymi sensacjami, z więzieniami w CIA jednak związku nie widać. ###

2. Wykopki tak lubiały się śmiać z Palikota jako 'lewackiego błazna' i 'pajaca politycznego'. Gdyby - nie życząc mu źle - zmarł, to pewnie dalej by go mieszano z błotem. Dziwne zatem, że nie nazywają tak Leppera, który pochodził z ugrupowania Samoobrona, które reprezentowało takie oto poglądy: socjaldemokracja, agraryzm (wyśmiewany u PSL), reprywatyzacja, progresywne podatki, państwo opiekuńcze i interwencjonizm. Zdecydowanie bliskie gospodarczej lewicy postulaty, skąd zatem taka popularnośc wśród prawicy? Populizm, ckliwe hasełka pod publikę. Samoobrona była trochę takim czymś, czym dzisiaj jest narodowo-socjalistyczny PiS, a więc populiści, trochę socjalisci, ale bardziej pobożni. Risercz w stylu Kukiza, czyli jak zawieje - raz liberał, raz socjalista.

3. Liczne niefortunne wypowiedzi, które brutalnie odsłaniały jego słomę w butach, brak obycia, brak wychowania, mentalność postkomunistycznego cwaniaczka z prowincji i grubiańskiego pana w średnim wieku, który swój światopogląd opierał na HEHE NO TAK JUŻ JEST SYNEK i GDZIEŚ TAK SŁYSZAŁEM. Najsłynniejsze perełki Jędrusia:

Wystąpiliście tutaj w pięciu i zatańczyliście bredgensa… taniec na głowie jak ktoś nie wie.


O posłach z innych partii, opowiadających się przeciwko przyjęciu ustawy Samoobrony, 2003.

#!$%@? chamie z klubu!


Stonoga, is that you? Reakcja Leppera na sprzeciw Wojciecha Mojzesowicza w sprawie listy delegatów Samoobrony do PE.

Program Hitlera w Mein Kampf, poza sprawami rasowymi, jest taki sam jak program SLD, Platformy czy PiS. No, weźcie i przeczytajcie. Wszystkim chodzi o sprawy Polski. Tak samo Hitler chciał dobrze dla Niemiec. A że potem przyjął metody takie, które nie są do zaakceptowania w żadnym systemie, to już inna sprawa. Natomiast co do propagandy, był to dobry mówca, miał świetnych nauczycieli. Niektórzy mogliby się od niego sporo nauczyć, choćby mowy ciała.


Korwin, is that you?

Niech ta pani idzie do partii zboczonych kobiet!


Kulturka

No pierwsze, to jak można prostytutkę zgwałcić?


Wspominałem, że kulturalny erudyta? źródło

Tak, taki był plan Gazety Wyborczej i chyba pana Michnika, który w wywiadzie w 2004 roku powiedział, że nie pozwoli na to, aby Lepper doszedł do władzy. I otóż, panie Michnik, Lepper doszedł do władzy. Oczywiście, Lepper nie jest premierem, jest wicepremierem, ale współrządzimy z PiS-em i z Ligą, i było zaplanowane, dokładnie Wyborcza napisała, że apogeum tego wszystkiego będzie w piątek i Platforma ładnie się w to wpisuje, Platforma dokładnie o tym wszystkim wiedziała.


Syndrom oblężonej twierdzy, obsesja, mania prześladowcza i wszystkiemu winna GW - no jakbym czytął przeciętnego wykopka!

Niech hierarchowie Kościoła nie myślą, że Leppera wpędzą w antyklerykalizm. Lepper był, jest i będzie wierzący, ale wierzący w Boga.

My, ludzie Samoobrony, nie tylko kochamy Naszego Papieża, ale również uważnie wsł#!$%@? się w nauki Waszej Świątobliwości


Pobożny katolik, prawda?

Warszawa kusiła różnymi imprezami, uroczystościami. Wszyscy zachowywali się mile. Chcieli rozmawiać. Kobiety też. Alkohol ośmielał. No i stało się. Kilka razy zdradziłem żonę. Ale to nie były żadne romanse. Raczej chwile słabości.

źródło

...oj tak, bardzo pobożny ;) To też tak a propos 'to był człowiek honorowy, nieugięty i wierny swoim ideałom' ;)

4. Tonacja, jaką Lepper kierował do wyborców pokazuje jasno, jaka elita głosowała na Samoobronę

Wybierzcie nas w październiku, w listopadzie będą miejsca pracy.

źródło

5. Stabilność poglądów jak dzisiaj Paweł Kukiz, który chyba przejął dużo elektoratu Samoobrony

Jestem socjalliberałem. Pojęcie socjalliberalizmu jest zakorzenione od kilkudziesięciu lat w programach wielu ugrupowań zachodnioeuropejskich. Socjalliberał chce prowadzić taką politykę ekonomiczną, która umożliwia przedsiębiorcy swobodne działanie bez biurokratycznego gorsetu.

Ja jestem kapitalista! Partia socjalistyczna nie ma dziś żadnych szans!

Ja się nie zmieniłem, zawsze byłem takim małym kapitalistą, tylko w różnych momentach różne aspekty podkreśla


6. Liczne procesy sądowe za znieważenia, nielegalne blokady, podżegania do przemocy... No jak na prostego chłopa przystało, poczytajcie sobie bo szkoda strzępić ryja... https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Lepper

I tak dalej, i tak dalej... Taki to był Jędruś. Jak widzicie swoimi wypowiedziami oblanymi prawicowym sosem własnym za bardzo nie wpisywał się w dzisiejszą narrację prawicy i stąd miał tak szerokie grono zwolenników. Jednak z perspektywy czasu ocenia się pewne rzeczy bardziej surowo, skąd zatem takie natężenie mitów na jego temat? Prawica poważnie nie ma lepszego męczennika? O zmarłych źle się nie mówi... Czasem jednak trzeba, gdy widzisz, że mówi się o nich za dobrze.

#neuropa #4konserwy #lepper #bekazprawakow #kazachtlumaczy #takbylo #polska #historia #prawica #lewica
KazachzAlmaty - Andrzej Lepper... Ciężko znaleźć chyba postać, która przez swoją nieo...

źródło: comment_dyZj8xx9hDYjX4cvj24w3ixgnBYJCpTo.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Kazach_z_Almaty: Wyobraź sobie że nie wszyscy są takim betonem jakim prawdopodobnie jesteś ty i jeśli jakiś lewak zrobi coś dobrego, to można go za to docenić i wtedy kultura, bycie pobożnym, mówienie o prostytutkach, to w co się ubiera i co pisza o nim na pudelku nie jest najistotniejsze.

Tak w skrócie to gość pomimo swojej prostoty, niewiedzy i w większości głupich poglądów był ewidentnie DOBRYM CZŁOWIEKIEM jakkolwiek infantylnie by
MirekMireczek - @KazachzAlmaty: Wyobraź sobie że nie wszyscy są takim betonem jakim p...
  • Odpowiedz
Zdecydowanie bliskie gospodarczej lewicy postulaty, skąd zatem taka popularnośc wśród prawicy?


@Kazach_z_Almaty: Bo był przaśny jak #!$%@?, a my żyjemy w czasach reakcji przaśnych Januszów i Sebiksów pragnących neojanuszostwa. Przy czym nie wywyższajmy Leppera, bo ten jego "socjademokratyzm" to był model białoruski a nie np. duński.
  • Odpowiedz
@Kazach_z_Almaty: Ja zawsze szanowałem Leppera mimo iż #!$%@?ł głupoty o jakichś talibach i pajacował.

Szanowałem go dlatego, że właśnie był jedyną prawdziwą lewicą w historii polskiego sejmu. Jedyny faktycznie reprezentował interesy biednych, takie protorazem tylko bardziej autentyczne i (niestety) troszkę bardziej konserwatywne.

To prawda, nigdy nie miał konkretnego programu ani zaplecza. Jedyne co było u niego konsekwentne to empatia w kierunku pokrzywdzonych przez zmiany ustrojowe. Jego rządy prawdopodobnie zakończyłyby się katastrofą, ale to całkowicie bez znaczenia, bo nigdy nie miał szans na samodzielne objęcie władzy. Jego rolą w sejmie było zwracanie na problemy, których oderwani od rzeczywistości politycy nie widzą, bądź
  • Odpowiedz
@Kazach_z_Almaty: BTW po obejrzeniu poniższego filmiku dochodzę do wniosku, że po aferze gruntowej Lepper zwariował. Nie ma w tym nic dziwnego, ciężko nie zwariować gdy kaczyński za pomocą CBA usiłuje cię wsadzić do pierdla za niewinność, a w mediach nie masz sojuszników, ani po lewej, ani po prawej stronie. Facet przegrał życie, stracił wszystko, miał wszystkich przeciw sobie i był całkowicie sam.

Po obejrzeniu tego w ogóle mnie nie dziwi,
xeeeeeeenu - @KazachzAlmaty: BTW po obejrzeniu poniższego filmiku dochodzę do wniosku...
  • Odpowiedz
@Kazach_z_Almaty: Lepper był burakiem i prostakiem i to jest wlasnie powód dla którego mógł stanowić zagrożenie. Dzieki dziwnej demokratycznej fali dorwał sie do władzy i miał wiedzę i możliwości które go przerastały - natomiast nie był na tyle wyrachowany by dało sie zamknąć mu usta pieniędzmi czy innym szantażem. Głupek to jedno, ale głupek z zapałkami to juz co innego...
  • Odpowiedz
@Kazach_z_Almaty: nie kumam tego. Burak, prostak, zero pracy poselskiej. Jedyne czym zasłynął to tekstami które wymieniles oraz paleniem opon i blokowaniem ulic, a mimo to, i mimo świadomości o tym jego wyborców, co widać powyżej, i tak by na niego głosowali. Dzizys #!$%@? ja #!$%@?, debili nie brakuje na tym świecie.
Lepper nic nie zrobił dla nikogo, ale dawał ludziom te emocje. Nie wprowadził żadnej ustawy korzystnej dla rolników. Ktoś
  • Odpowiedz