Wpis z mikrobloga

Mirasy dostałem coś takiego. Czy gdy się stawię w siedzibie SM muszą mi pokazać zdjęcia znaku oraz mojego auta, łamiącego przepis w przeciągu ponad 15 minut? (Jest zakaz ruchu ale dopuszczony jest załadunek i rozładunek do 15 minut). Czy na wezwaniu musi być podana godzina "interwencji"? (Brak. Kiedyś już dostałem taki świstek i była podana). Dodam że na tej samej uliczce pod blokiem (max 200m) stało mniej więcej w tym samym czasie 10 aut które nie powinny tam stać - bez karty inwalidzkiej czy jak to się tam zwie. Karteczkę otrzymałem jedynie ja. Nie blokowalem ruchu, nie zastawialem chodnika, auta, hydrantu, nie stałem na kopercie ani nic w tym stylu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#poznan #prawo #strazmiejska #samochody
Pobierz jzivii - Mirasy dostałem coś takiego. Czy gdy się stawię w siedzibie SM muszą mi poka...
źródło: comment_tPXqh8SIBHIeFk7uQlgxpnBE4BgaLBE3.jpg
  • 15
Dodam jeszcze że nie zgarnąłem blokady na koło co często widywałem w takich sytuacjach. Osobiście mi się nie zdarzyło ale sąsiadom owszem.
Karteczkę otrzymałem jedynie ja.


@jzivii: może nie tylko ty, ale wszyscy poza tobą odjechali i dostawili się kolejni...

@szaremyszki: przyślą wezwanie do domu, tylko, że wtedy już nie będzie możliwości negocjacji...

@Ciamciaramciam: nie pamiętam podstawy prawnej, ale mandat staje się ważny w momencie gdy zdecydujesz się go przyjąć i własnoręcznie podpiszesz, więc bez twojej deklaracji, że przyjmujesz nikt nie może nawet zacząć mandatu wypisywać...

Mandat nie musi byc do
(Jest zakaz ruchu ale dopuszczony jest załadunek i rozładunek do 15 minut)


@jzivii: a załadowywałeś coś lub rozładowywałeś? bo może zakaz ruchu nie dotyczy wyłącznie sprzedawców lub właścicieli okolicznych sklepów... u mnie tak jest, że na rynek można wjechać ze specjalną winietą i upoważnia ona właśnie do dostarczenia towaru...
@Emill Nie ma tu żadnego targu ani nic w tym stylu. Stały te same auta co zawsze w tych samych miejscach. I nie możliwe żeby wszyscy już powiciagali kartki

@sin89 witam