Wpis z mikrobloga

pytanko raczej dla mirabelek, ewentualnie mirasów które mają jakieś pojęcie o #dermatologia #endokrynologia
a mianowicie: mam 21 lat a zmiany trądzikowe prawie jak u dziewczynki z gimbazjum ( ͡° ʖ̯ ͡°) leczyłam to jakimiś płynami, maściami itd i w sumie to działało, ale przy odstawianiu się pogarszało. I teraz zastanawiam się co warto zbadać zanim pójdę do dermatologa, jakie hormony (mam hashimoto i leczę to i w sumie coś pomogło zwłaszcza z obrzękami, ale niestaty nie w 100%) albo inne badania zanim przepiszą mi izotek?
Nie odżywiam się jakoś #!$%@? i nie uzywam nadmiaru zapychających kosmetyków...

#zdrowie #tradzik
  • 17
  • Odpowiedz
@Hilde_delaGruz: nie znam odpowiedzi na twoje pytanie, ale powiem szczerze mam prawie 26 na karku i doszłam do wniosku że trądzik jest po prostu niewyleczalny, i trzeba z nim żyć, bo na walkę można stracić zdrowie i pieniądze, a efekt jest żaden.
  • Odpowiedz
@Hilde_delaGruz: Nie jestem już nastolatką, od dawna, mi pomogła zmiana diety. Wyeliminowałam słodycze, zwłaszcza czekolada nasilała zmiany trądzikowe, nie pomagają też tłuste potrawy, żywność przetworzona i ostre przyprawy, zatem to wszystko do odstawki. Nie jest idealnie ale o niebo lepiej. Nie wolno też nadmiernie przesuszać skóry kosmetykami oczyszczającymi, dobrze nawilżona odżywiona skóra to mniej zmian zapalnych.
  • Odpowiedz
@Hilde_delaGruz: Zmywaj makijaż olejem (macadamia/jojoba/cokolwiek) i tonikiem Vichy do wrazliwej skóry. Zmień podkład, umyj pędzle. Peeling z węglem też jest dobry + kwasy u kosmetyczki.
  • Odpowiedz
@Hilde_delaGruz: nie wiem, wszyscy sie podniecają kokosowym. Mi on nie służy w ogole i w życiu bym tym twarzy nie posmarowała. Kup jakiś porządny. Nacierasz lekko skore, czekasz 30 sek aż mejkap sie rozpuści, przemywasz tonikiem - cuda.
  • Odpowiedz
@Hilde_delaGruz dziewczyno żadne diety, kosmetyki czy cuda na kiju. Izotek przez pół roku załatwi sprawę. Im wcześniej tym lepiej. A co jeśli za pół roku okaże się że jakieś cudowne maści czy sposoby zawiodły? Można się wykończyć psychicznie kolejnymi porażkami. Wiem, że się być może boisz tego leku bo wpisując go w Google można praktycznie umrzeć czytając o skutkach ubocznych a Ty masz jeszcze to brać! Ale zaufaj mi wiem co
  • Odpowiedz