Wpis z mikrobloga

@kubica666: Ze wszystkich blokowisk wybrałeś akurat to na zadupiu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Słaby dojazd, zaraz rusza remont torów na Dąbrowskiego i rok bez tramwajów, zaraz rusza remont torów na Śmigłego i rok-dwa bez tramwajów i z korkami (powtórka z trasy WZ).

Dodatkowo tam ta część koło Przybysza ma jakiś dziwny system wielkiej płyty i windy masz od półpiętra i dodatkowo jest tylko jedna na klatkę. Zsypy
@kubica666: spoko miejsce, dobra komunikacja z pozostałymi częściami miasta, ryneczek obok (przy Pionierku) + jeszcze dalej przy Przybyszewskiego, park Podolski niedaleko, blisko do kolejki aglomeracyjnej (pod wiaduktem na Dąbrowskiego w stronę Widzewa jest przystanek). Nie wiem jak z jakością budownictwa ale samo osiedle spoko :) tylko niech się sama wieczorem nie zapuszcza za Śmigłego- Rydza w stronę politechniki (Rzgowskiej, Kilińskiego). Tam jest mało przyjemnie
kruczkowskiego


@kubica666: Zadupie już totalne, tylko autobus a w Łodzi to ostatnia rzecz która działa normalnie w szczycie.

Czemu akurat ta dzielnica gdy masz do wyboru masę innych? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@epll: ej ej! z Kruczkowskiego to może jeszcze uderzać na krańcówkę 13 i czegoś tam jeszcze przy Niższej + 10 min. blokowiskiem i jest przy Dąbrowskiego. Potwierdzone info - chodziłam tam do LO kilka lat temu i te rejony pod względem komunikacji miejskiej mam ogarnięte dość dobrze.

@michalec: zapomniałam dodać - całkiem blisko na Dworzec Łódź-Chojny (jakieś 10 minut autobusem 95)
@puzderko: No ale trzeba zakładać, że ruszy remont Śmigłego i 13 przez 2 lata się nie zobaczy. A jeśli kubicy dziewczyna chce studiować i dojeżdżać to trochę jej czasu wtedy uleci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@epll: ograniczeniem jest kwota jaka dysponuje różowy, był dziśw Łodzi na przeszpiegach i stwierdził, że to na tarzańskiej jest oke. Dla mnie liczy się to żeby było względnie bezpiecznie a kwestie dojazdu rozwiąże hulajnoga albo jakiś łoweł xd
@kubica666: To dziwne, że akurat tam są tanie mieszkania a nie np. widzew/retkinia. I to bloki i to bloki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chodziłem tam kilka razy ostro nawalony i w sumie nic złego mi się nigdy nie stało. Aczkolwiek na trzeźwo w nocy bym się tam nie zapuszczał szczególnie w ten kwartał pomiędzy Śmigłego a Piotrkowską.
@kubica666: Ja podsumuje: jesli jest sporo taniej niz gdzie indziej, to jest to argument. Natomiast zostane przy swoim, ze lepiej blizej uczelni (nie musi byc moje Srodmiescie) poszukac, bo to conajmniej 5 lat jezdzenia ;)
@CharlesBukowski: decyzja jeszcze nie zapadła, ale prawdopodobnie będzie to ta tatrzańska, było kilka ofert na widzewie ale były nieaktualne.

@epll: Śmigłego / Piotrkowska to gdzieś w okolicach tatrzańskiej? praktycznie nie znam Łodzi i daltego pytam. Wiem z własnego doświadczenia żeby omijać Limanke i przez to mam jakieś dziwne przeświadczenie co do całych Bałut( pewnie niesłusznie, ale jednak jakośE-E, NIE KCE)
@michalec: jak rożowy będzie grzeczy to dostanie jakiś środek
@kubica666: Śmigłego/Piotrkowska to jest zaraz obok kwadrat ulic prowadzący na politechnike. Takie mało przyjemne okolice moim zdaniem w nocy. Bo w dzień jest spoko.

Ja bym na twoim miejscu jeszcze kilka dni poczekał i spróbował zdobyć coś w centrum w bloku lub retkinia np.. No chyba, że po prostu dobra oferta a sama kwestia dojazdu ujdzie przez te kilka lat.
@kubica666: @ stowy? ;) Zbiorcza nie wiem. Zaden Olechow! Mialem tam mieszkanie sporo lat, w ktorym nawet nocy jednej nie spalem. Zadupie totalne! Fakt, teraz tramwaj puscili, ale ja sobie nie wyobrazam tam ieszkac, choc trzeba przyznac, ze spokoj, cisza.
@kubica666: mirku nie sluchaj argumentow typu zadupie. kupisz sobie samochod i w ciagu 5min z takiej dabrowy ejstes w centrum.ok 10min ale czy to dlugo? przeciez nie bedziesz tam z buta szedl.Dąbrowa to jakiś czas temu osiedle dziadkow nie wiem jak teraz, jakas mirabela wyzej napisala zeby lepiej w parku podolskim nie biegac wieczorami ale nie wiem jeszcze czemu. olechow znacznie drozszy ale ladniejsze mieszkania no i spokoj , ciezko dostac
@yassarian: Co do samochodów to jeśli plany miasta wypalą to za jakiś czas Pomorska/Gdańska/Legionów/Plac Wolności będzie dostępna tylko dla mieszkańców i wjazdów gospodarczych. Kilińskiego również będzie tylko dla mpk na odcinku od WZ do Fabrycznego. Tramwajowa też jest robiona w małym przekroju więc na 99% ona również jest tylko pod mpk.
Dodatkowo planują kolejne woonerfy czy jak to tam się pisze więc kolejne ulice polecą.
Samochodem obecnie fajnie się jeździ ale
@kubica666: Zbiorcza zdecydowanie lepiej niż Tatrzańska (i ogólnie Dąbrowa/Zarzew).
Porównując na plus:
+++ bliskość Trasy WZ i wszelkiej maści tramwajów prowadzących do Śródmieścia (w razie remontów, które nadchodzą, nadal macie dojazd), oraz busów międzymiastowych (bliżej też jest chyba do ŁRP). Nie mówiąc, że bliżej do Fabrycznego :D
++ bliskość CH Tulipan (w tym Auchan)
+ więcej zieleni pozaparkowej

Nie wiem za to jak z bezpieczeństwem, ale wygląda to bezpieczniej niż Dąbrowa.
@kubica666: wynajmuję tam mieszkanko. Mało patologii, nikt mi jeszcze auta nie zniszczył mimo tablic z drugiego końca kraju. Blisko biedronki, Lidl, Kaufland, dojazd w inne części miasta nawet nawet. Dobra pizzeria na roku Dąbrowskiego/Tatrzańskiej. Blisko paczkomat, apteki.

Czy chciałbym tam mieszkać reszte życia? Chyba nie. Brzydkie są te bloki i stare a mohery dokarmiają srające gołębie.
@kubica666: Mieszkałem zarówno na Rydla jak i na Tatrzańskiej bliżej Przybyszewskiego, mieszkałem też na Manhattanie i na Bałutach, z wszystkich tych miejsc najbardziej chwaliłem sobie Rydla - bardzo dobrze skomunikowane, pod blokiem świeże warzywa, piekarnia, sklepy mięsne, Rossmann, dwa przystanki lub 10min na nogach(jeśli Rydla) przy Dąrbowskiego/Kilińskiego masz Biedronkę, obok Lidl, a 100m od tych obu sklepów jest Kaufland :) zauważalne jest starsze pokolenie które tam mieszka od zawsze, przez co
@kubica666 Moja siostra mieszkała w bloku, na ul. Rydla, czyli zaraz obok. Chwalila sobie ciszę i spokój - podobno w okolicy sami emeryci, nie narzekała na komunikację, bo jeździła samochodem.