Wpis z mikrobloga

@Fifarafas: za nic sie nie zgadzaj na ogrzewanie prądem, nigdy w życiu, zapomnij, never ever. Mieszkałem przez rok gdzie mieliśmy ogrzewanie akurat gazowe + ogrzewanie wody (termy) na prąd. I przy gazie rachunki na osobę w lutym wyniosły nam 200zł, a prąd chyba >100. Nie wiem jak jest we Wrocku, ale ja w Krk szukałem potem tylko z ogrzewaniem miejskim - rozwiązanie najsensowniejsze. Znajomie mieli jakiś taki stary piec w mieszkaniu
@Fifarafas: wodzu ale jak mamy ci usrednic? Jak jeden bedzie mial rozowego paska ktory przy temp mniejszej niz 25 stopni wyprowadza sie do mamusi. A drugi siedzi przy kompie z kocem na glowie i 15 stopniu to mu jest luksus.
W bonusie zalezy czy to mieszkanie szczytowe, ktore pietro, jak wyglada reszta tematu. Skoro masz ogrzewanie elektryczne, to co z woda? Podgrzewacz/bojler?

Serio nie da sie usrednic tego.
Kolega @radoslaw_rumian:
@Fifarafas: Potwierdzam że szacunki w ogrzewaniu na prąd są o kant tyłka potłuc. Kiedy wynajmowaliśmy mieszkanie z ogrzewaniem elektrycznym w ciągu jednej zimy mogły byc skoki +/- 200 PLN nieskorelowane do końca z temperaturami na zewnątrz. Najwięcej zależy w jaki sposób będziesz z tego ogrzewania korzystał. Najlepiej zapytać ile poprzedni lokatorzy mniej więcej płacili i liczyć na to że Cię nie ściemnia.

Nie podałeś nawet jakie ogrzewanie elektryczne, czy zwykły grzejnik
@Fifarafas: raz wynajmowałem mieszkanie z elektrycznym ogrzewaniem, juz #!$%@? w te rachunki, ale przy odpalonym wszystkim na full wciąż było zimno jak w psiarni