Wpis z mikrobloga

Zmiany na rondzie Pobitno:

Z prawa pasa będzie można skręcać tylko w prawo – takie zmiany jeszcze na wakacjach zostaną wprowadzone na rondzie Pobitno przy ulicy Lwowskiej w Rzeszowie.

– Kierowcy z prawego pasa ruchu z każdego kierunku ronda będą mogli skręcać tylko w prawo – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

http://rzeszow-news.pl/beda-zmiany-w-ruchu-na-rzeszowskim-rondzie-pobitno/
Typujemy liczbę kolizji dziennie przez pierwszy miesiąc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rzeszow
  • 18
  • Odpowiedz
@celtics: nic się nie zmieni

Na rondzie pojawią się nowe oznaczenia. To kwestia wymalowania dróg, pojawią się ciągłe linie. Zmiany w ruchu nie wiążą się z żadną przebudową ronda – dodaje Chłodnicki.


Jedyne co to #smutnipanowie mogą zarobić na mandatach, kierowcy będą jeździć po staremu.
  • Odpowiedz
@celtics: ale nie rozumiem jak takie rozwiązanie zmniejszy korki, dotychczas główny kierunek pokonywania ronda to jak podejrzewam linia Łańcut - Rzeszów. Do tej pory kierowcy jadą prosto (głównie)/w prawo oboma pasami. Jak do jazdy na wprost będzie wykorzystywany jedynie lewy pas to zaczną się na nim ustawiać kilometrowe kolejki ( ͡° ͜ʖ ͡°) O ile dobrze rozumiem wizję tego skrzyżowania.
  • Odpowiedz
@celtics co za bełkot rzecznika!
Można będzie skręcać na rondzie tylko w prawo. Jakaś nowość?
Czy kiedykolwiek na jakimś rondzie w Polsce można było skręcać w lewo???
Zawsze można było skręcać tylko w prawo. Inna sprawa to którym zjazdem można zjechać z ronda.
  • Odpowiedz
@jedzczarnekoty Mnie ciekawi jak się zmeni ruch, gdy ruszy autostrada do Przemyśla, a ma ruszyć w tym miesiącu.
Odpadnie cały tranzyt.
Samochody jadące z Jarosławia i Przemyśla będą na rondo wjeżdżać od strony S19 a nie od strony Łańcuta.
Od strony Łańcuta będzie tylko ruch lokalny.
  • Odpowiedz
@jedzczarnekoty: no takie rozwiązanie nie pomaga na korki, co najwyżej na stłuczki. jest bardzo fajne na rondach o małej przepustowości. w #tychy w ogóle są takie śmieszne ronda, że fizycznie nie masz możliwości pojechania prawym pasem gdzie indziej niż w prawo (załącznik)

no a w rzeszowie zwiększy korki i mandaty co najwyżej. i ew. stłuczki w sumie też, bo ktoś będzie myślał, że określony manewr jest bezpieczny, skoro
noekid - @jedzczarnekoty: no takie rozwiązanie nie pomaga na korki, co najwyżej na st...

źródło: comment_mCBiLb8j4JW3dT7XZe1c489Ehb9msKEA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@rraaddeekk: kiedyś mówiło się o rondzie, że można jechać w prawo, prostu albo w lewo. Wiem, dziwnie to brzmi, ale co pan zrobisz.
@celtics: trzeba wyposażyć lewy bok auta w reaktywny pancerz, bo nikt nie ogarnie tej "wielkiej" zmiany, która jest głupia według mnie. Spróbuj zjechać z Lwowskiej od strony szpitala na Armii Krajowej lewym pasem, impossibru.
  • Odpowiedz
@rraaddeekk: czepiasz się na siłę, mówimy o konkretnym rondzie z 4 zjazdami i potocznym sformułowaniu.
@ZmutowanaFrytkownica: jak dla mnie to nie ma znaczenia, zawsze jazda z lewego pasa jest równie #!$%@? bo nic nie widać na prawym, a zanim na niego zjedziesz to ludzie potrafią wpychać się na rondo bo widzą Cię na lewym.
  • Odpowiedz
@ZmutowanaFrytkownica: źle jeździsz, skoro ruszasz razem z kimś (bo gdybyś ruszał później, to byś był za) to po prostu dociśnij, żeby zrobić manewr przed nim --- a jak się nie da zjechać to lepiej zamiast stać zrobić kółko
  • Odpowiedz
@ZmutowanaFrytkownica Prawie codzienne pokonuję to rondo w różnych konfiguracjach, a to z którego pasa jadę zależy od tego, gdzie widzę krótszy korek.
Należy tu zawasze bardzo uważać na wymuszaczy odszkodowań oraz na samochody o rejestracjach z wioch.
Wiem, generalizuję, ale sterotypy szczególnie tu się potwierdzają.
  • Odpowiedz
@celtics: i bardzo #!$%@? mądrze. tumany tam totalnie nie potrafią jeździć. prawym pasem dookoła ronda i w lewo. A ty chcesz jechać normalnie i trzeba sie pilnować żeby nie pizgnąc w takiego debila, bo bedzie i tak moja wina.
  • Odpowiedz