Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy dzień uważam za zmarnowany :/
Najpierw pojechałem do Umeda Joypolis Sega gdzie gowno było, gowniane gry z gownianymi nagrodami.
Później pojechałem do Osaka Castle i rozczarowalem się ogromnie. Ten ich zamek to po prostu muzeum, które wygląda z zewnątrz jak zamek.
Nasze zamki to prawdziwe zamki bez żadnych większych zmian, jak było kiedyś tak jest teraz a tu wchodzisz i nawet nie czujesz się jak w zamku tylko jak w jakimś biurowcu.
Byłem też w dużym centrum handlowym.
W Japonii jest zwyczaj że przed sklepem jest osoba która krzykiem zaprasza do środka. Coś w stylu : Tylko dzisiaj 40%zniżki!!!
Ale jak przed każdym sklepem stoją po 2 takie osoby i piszcza bo krzykiem tego nazwać nie można to aż głowa boli. Nie wyobrażam sobie czegoś takiego u nas.

A teraz sobie leżę w mieszkaniu i pije piwko. Całkiem dobre jest to ichniejsze piwo, ale coś wydaje mi się ze ich 9% nie jest równe naszym 9%

W TV pokazują jak turyści są okradani przez zlodzieji, zgadnijcie jaki kolor skóry mają złodzieje :D
#japonianorberta #japonia #podroze #podrozujzwykopem
Jutro mam nadzieję będę miał więcej do powiedzenia.
TenNorbert - Dzisiejszy dzień uważam za zmarnowany :/
Najpierw pojechałem do Umeda Jo...

źródło: comment_WfgE6f4H6s35fPPTWBCc7ESseyJvBIf8.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@TenNorbert: PS jak już masz zamiar marnować czas na picie piwa to chociaż wypij je w parku :) są naprawdę ładne miesca w Osace gdzie dobrze jest na chwile usiąść i podziwiać :)
  • Odpowiedz
Mi się okolice zamku w Osace podobały, ale do środka nie wchodziłem. Ogród do którego trzeba było wykupić osobną wejściówkę był super w trakcie kwitnienia wiśni, no i ogólnie fajna piknikowa atmosfera w całej okolicy, masa straganów itd.
  • Odpowiedz