Wpis z mikrobloga

10 lipca 2016 rok,

Wstaję o godzinie 8:00, szybko się ubieram, poranna toaleta. Mama już przygotowała śniadanie i z tatą się wybiera na 9:00 do Kościoła. U mnie na wsi, jest tak, że w niedzielę około 80% wsi udaje się do kaplicy - kościoła. Ludzie, mimo, że mieszkają około 500 metrów od kościoła dojeżdżają autami; nawet już wiadomo, kto ma najdroższe. Najlepszym autem, zawsze w niedziele na parkingu kościelnym jest BMW X6, jest to auto lokalnego biznesman'a, który ma firmę, i wiadomo, że mało płaci ludziom. Odrzuca mnie to. Proboszcz czasem przyjeżdża do kościoła, bo głównie jest wikary i wtedy ogłasza jakieś składki, a czasem czyta po nazwiskach ludzi, kto dał na kościół w kopercie. Mój proboszcz jeździ Volkswagen Tiguan, a wikary drogim i nowej generacji Audi A4.

#opis #feels #przemyslenia #kosciol #wies #bekazpisu
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@funkcja_dzeta: 1. księża nie ślubują ubóstwa,
2. zazwyczaj w małych parafiach, gdy ofiara na kościół jest imienna to ksiądz wyczytuje je z nazwiska, ale można dać ofiarę bez podawania od kogo jest, wtedy (przynajmniej u mnie w parafii) wyczytywane jest jako " od bezimiennego"
3. skoro ludzie dają pieniądze to księża mają dodatek do pensji i kupują auta, wystarczy nie dawać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4. czemu ksiądz ma jeździć używanym autem jak może nowym ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo źle to wśród ludzi wygląda xD, przecież to zwykły człowiek i też chce żyć wygodnie
5. a biznesmen jeździ x6, bo prowadzi firmę i zarabia, taka korzyść za ponoszenie ryzyka za prowadzenie dg ( ͡° ͜ʖ ͡°) a ci ludzie co pracują za minimalną u niego to odrabiają u niego pańszczyznę, czy są przymuszani do pracy tam ( ͡°
  • Odpowiedz
to się rzuca w oczy ta obłuda i nieuczciwość


@funkcja_dzeta ehh, jak ja to rozumiem. Moje korzenie z jednej strony to mała podkarpacko-małopolska wieś, z drugiej to średniozamożne mieszczaństwo. Przepaść między poziomem moich rodzinnych "kręgów" z tej i tej strony jest niesamowita.
  • Odpowiedz