Wpis z mikrobloga

Miraski i Mirabelki szukam pieska typowo do pilnowania posesji. Wcześniej mieliśmy owczarka niemieckiego, ale niestety nasza suczka odeszła rok temu i chyba już dojrzeliśmy do myśli, żeby przygarnąć jakiegoś nowego towarzysza. Mam pytanko jaką rasę polecacie? Gdzie najlepiej szukać piesków. Na #olx pełno psów, ceny bardzo różne, a te "za darmo" po telefonie okazuje się, że kosztują niewiele mniej niż te z rodowodem. Zastanawiam się czy nie przygarnąć pieska ze schroniska, ale mam obawy czy takiego psa będzie się dało jeszcze wychować, bo wiadomo w większości są tam psy starsze. Zależy nam na piesku łatwym w szkoleniu, wiernym i posłusznym.
#psy #pies #zwierzaczki #owczarkiniemieckie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xandra: Planuję to zrobić, ale chyba marne szanse, że znajdę w schronisku szczeniaka. Przeglądałam strony internetowe schronisko i niestety większość to kilkuletnie pieski.
  • Odpowiedz
@solusek: albo kupujesz psa z legalnej, sprawdzonej hodowli albo bierzesz psa ze schroniska/adopcji. Nie ma półśrodków, chyba, że chcesz być takim samym śmieciem jak ci, którzy tyłkiem swojej suki zarabiają na nowy telewizor. A jak moralność nie chwyta, to zarówno sprzedaż jak i kupno (!) psa z takiego źródła jest niezgodne z prawem i podlega karze finansowej do 5 tysięcy złotych.

Co znaczy do pilnowania posesji? Do pilnowania posesji jest Juwentus albo inny Solid - miesięczny abonament wyjdzie nie więcej niż opieka nad takim psiurem.
Każdy większy pies wzbudzi względny respekt swoim wyglądem i obszczeka, tu nie potrzeba żadnej konkretnej rasy. Prawda jest jedna - jak ktoś chce się włamać, to mu nawet pies wielkości lwa w tym nie przeszkodzi.

Inna kwestia - rasy typowo stróżujące to psy trudne, wymagające pracy, szkolenia i twardej ręki (chyba, że macie w przyszłości ochotę bać się własnego czworonoga). Taki owczarek kaukaski czy azjatycki to nie są
  • Odpowiedz