Wpis z mikrobloga

https://patronite.pl/kgonciarz
O #!$%@? ten człowiek zarabia na samych widzach, którzy z własnej nieprzymuszonej woli przelewają mu pieniądze, 27 tysięcy miesięcznie. 27'000zł. To niemal dwukrotność kwoty topowych informatyków z wykopa pracujących za 15 tysięcy miesięcznie. To niemal trzykrotność tego, co wykopowy król życia, #feuernabali zarabia.
I nie, nie mam bólu dupy czy coś. Po prostu nie rozumiem fenomenu. Jego zapytajbeczke jest słabe w moim odczuciu, jakieś półśmieszne żarty i inne żenujące podejścia, w stylu Kuby Wojewódzkiego. Nie wiem, nie oglądam jego vlogów, może tam wypada lepiej? To znaczy obejrzałem kilka minut z odcinków z japonii, nie ma takiej żenady, ale też nie była to seria, do której bym z chęcią wrócił.
Tym bardziej nie rozumiem, bo taki człowiek jak thrashingmadpl tworzy wyśmienite serie megakampanii i historii na szybko, edukujące i ciekawe, a jego strona patreon? https://www.patreon.com/ThrashingMadPL 180 dolarów. ledwo 700zł. A jak sam pisze, działa jeszcze na starym PC z windows xp na pokładzie.
Trochę to też pokazuje przekrój społeczny, gdzie bardziej w cenie są jakieś durnowatości, wyzwiska (chyba że się mylę i pokażecie mi vlog naprawdę godny uwagi i rzetelny w treści) niż nauczenie się czegoś więcej.

#gonciarz #youtube #polskiyoutube #thrashingmadpl #opinia #15knamiesiac
  • 69
  • Odpowiedz
@Gianluigi_Buffon: 416k vs 27k subskrybcji przekłada się na kwotę na patronite. i tu nie wiem jak można być zdziwionym że kanał rozrywkowy jest popularniejszy niż kanał historyczny na stronie poświęconej głównie rozrywce (youtube)

tym bardziej nie rozumiem pisać o tym na stronie na której rządzą kotki i śmieszne obrazki

jak odkryjesz że np waka waka ma 1mld wyświetleń a shakira 9mln subskrypcji to wpadniesz chyba w szok
  • Odpowiedz
@profesor_kompresor: patrzę na miniatury i to po prostu nie dla mnie. ja rozumiem że to ma grono swoich odbiorców ale dla mnie to gimbusiarskie.
@mikfon: ja też, subiektywnie wszystko mnie w tym człowieku irytuje i nie wytrzymałem nawet dwóch minut jego materiału.
@PolskiZloty: to przestaw swój radar, bo to tylko luźna dyskusja, zero subiektywności, ja doceniam to że ktoś ma cel, realizuje go, tworzy content, ma fanbase, bo kim
  • Odpowiedz
, że doczytać do końca i partycypować w dyspucie to trudne zadanie.


@Gianluigi_Buffon: przeczytałem, ładnie wyjaśniłem "fenomen" a ty nie mając nic do powiedzenia obierasz postawę defensywną i piszesz że nie umiem brać udziału w dyskusji, gratulucje

btw kanały popularnonaukowe (np vsauce, sci fun, veritasium i inne) mają się całkiem dobrze. a kanały naukowe z wiedzą "na sucho" już nie zawsze
  • Odpowiedz
@KotletyMielone: zanim wysłałem posta edytowałeś go o kilka faktów. więc sorry, odnosiłem się do oryginalnej wersji. Youtube jest szeroko pojętą stroną, rozrywka faktycznie rządzi, ale po prostu inne kanały są niedoceniane.
"tym bardziej nie rozumiem pisać o tym na stronie na której rządzą kotki i śmieszne obrazki"
niekoniecznie rządzą, dlatego chciałem przyprowadzić trochę poważniejszy temat
"jak odkryjesz że np waka waka ma 1mld wyświetleń a shakira 9mln subskrypcji to wpadniesz chyba
  • Odpowiedz
@Gianluigi_Buffon: Równie dobrze mógłbyś się dziwić dlaczego idąc na film fabularny musisz zapłacić za bilet w kinie :) Nikt nie mówi, że materiały na youtube muszą być edukacyjne, żeby były wartościowe. Moim zdaniem Gonciarz robi najlepiej wyglądające materiały na youtube, a i wcale ciekawostek w nich nie brakuje.
Z drugiej strony rozumiem argumenty jego przeciwników. Bardzo celnie wypowiedział się @BrzydkiBurak. Patronite itp serwisy powinny być dla małych twórców, którzy dzięki
  • Odpowiedz
@Gianluigi_Buffon: caly sekret polega na tym ze jedni sa gotowi sprzedac kazda scieme i wydoic wlasnego widza kazda dostepna forma manipulacji czy krokodylej lzy a inni robia swoje uczciwie nie bedac #!$%@? bilbordem reklamowym.

zycie. widz widzem ale srodowisko swoje wie i pamietam.

also jeblem ze smiechu gdy dostalem zaproszenie na impreze patronite xd
  • Odpowiedz
@casadin: no raczej, przestałem buldupić o ludziach którzy lepiej sobie odemnie radzą w życiu. Po prostu mimo że mają zupełnie odmienne poglądy, staram się podpatrzeć co robią takiego, że osiągają sukces, nauczyć się czegoś z ich sukcesu i to wprowadzić w życie i swoją mentalność. Subiektywnie mogę kogoś nie trawić, ale obiektywnie nie mogę temu komuś sukcesu obniżyć.
@LuckyLuq:

Równie dobrze mógłbyś się dziwić dlaczego idąc na film fabularny musisz
  • Odpowiedz
bardziej w cenie są jakieś durnowatości, wyzwiska (chyba że się mylę i pokażecie mi vlog naprawdę godny uwagi i rzetelny w treści)


@Gianluigi_Buffon: Widziałam chyba wszystkie odcinki bloga gonciarza i w żadnym nie bylo wyzwisk, byly za to zawsze bardzo ładnie zrobione, naprawde milo popatrzeć.

Czy mi się wydaje, czy jak wielu przed Toba boldupisz na temat filmików, których nawet nie obejrzales? Slad wziales te wyzwiska? Z dupy?
  • Odpowiedz
@BrzydkiBurak:

caly sekret polega na tym ze jedni sa gotowi sprzedac kazda scieme i wydoic wlasnego widza kazda dostepna forma manipulacji czy krokodylej lzy a inni robia swoje uczciwie nie bedac #!$%@? bilbordem reklamowym. zycie. widz widzem ale srodowisko swoje wie i pamietam.

to jest trafienie w punkt. Gonciarz się strasznie rozreklamował i jest dobrą marką marketingową, a inni wolą pozostać bardziej przyziemni i szczerzy. Gitarzysta którego granie uwielbiam swego czasu
  • Odpowiedz