Wpis z mikrobloga

Jak mam #!$%@? ojcu przemówić do rozumu, który ciągle chce używać laptopa z 2003 roku? W windows xp #!$%@?ło coś od wifi i nie wyszukuje sieci, przeinstalowałem z dostępnych sterowników ze strony producenta, lipa, ojciec robił format i dalej nic, "upewnij się że przełącznik wifi jest włączony" ale ten #!$%@? złom nie posiada przełącznika xD pewnie #!$%@?ło mu kartę wifi albo sam laptop się #!$%@?ł, ale nie dociera do niego że taki sprzęt nie działa wiecznie.
Próbuje mu wmówić by kupił cokolwiek młodszego, ale nie BO MI STARCZY DO INTERNETU I MUZYKI.
#!$%@? tylko że tam jest 512MB (albo 1GB ale wątpie) ramu a sam fejsbuk (którego na szczęście on nie używa) zżera 300MB. Rok temu na laptopie z 2GB ramu przeglądanie twittera czy kwejka było niemożliwe, wiem z autopsji.
I nic mu #!$%@? nie kupię bo mam drugi komputer, którego używam tylko do grania i jest wolny 90% czasu. A nawet jak nie jest to zostawiam wolnego laptopa. Więc mówię by to olał i korzystał jak człowiek.
Ale nie bo #!$%@? on tam ma swoje pliki. Pal licho muzykę, ale on nadal używa outlook express do przeglądania poczty xD Oczywiście kopii chyba nie ustawił na serwerze.
Ciężkie jest życie z człowiekiem dla którego era komputerów zatrzymała się w 2006 roku. Windows XP najlepszy na wszystko, 1.5ghz na jednym rdzeniu wystarczy aż nadto, 1GB to jakaś zawrotna ilość pamięci RAM na której wszystko pójdzie.
Jak mu powiem że kupiłem grafikę, która ma 4 razy więcej ramu od jego laptopa i jest jakieś 12x szybszy to oczywiście będzie "hurr durr po co ci tyle, drogie to i prądu zżera".
Chyba dla świętego spokoju i by nie latał mi co trochę z lapkiem pod kabel od lan kupię jakąś kartę wifi na usb. Będę mieć spokój na pół roku.
#gorzkiezale #tatainformatyk #pomoctechniczna
  • 10
A nie jestem masochistą by na linuxa przechodzić.


@Gianluigi_Buffon: Linux ma mniejsze wymagania niż Windows i nie mieli tak dysku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mój tata ma 10 letniego laptopa. Dokupiłem tylko RAMu do 2GB (bo tyle obsługuje maksymalnie) i zmieniłem dysk na SSD 64GB (bo ze starości HDD sypał uszkodzonymi sektorami). Ma na nim Ubuntu i śmiga pięknie. A przegląda na nim neta tylko, więc nie
@asd1asd: uwierz mi gdyby mój ojciec nie był tak uparty sam bym mu tam linuxa wsadził. Ale on się nie nauczy nowego systemu, wystarczyło że zrobiłem backup danych ze wszystkich dysków i wsadziłem do jednego folderu, ale w takiej kolejności: e:\backup\ i tu foldery z zachowaną strukturą, czyli "dysk c" "dysk d" itp i tam podfoldery i już nie ogarniał xD