Wpis z mikrobloga

@zeleczew:
1900 zł - C
1900 zł - C + E
2700 zł - kwalifikacja wstępna przyspieszona (wołają po 2800-2900, ale jak robisz w jednej szkole to 100 taniej - przynajmniej w tej szkole).

Jak robisz C + E jednocześnie to masz E o 600 zł taniej, czyli 1900 + 1300 prawko zamiast 1900 + 1900.
@Nieuaktualniony: Tak, całość gotówką od razu. Może dlatego udało się tak stargować. W moim mieście są tylko dwie szkoły, które szkolą na C+E. Myślałem, żeby zapisać się do szkoły w mieście, gdzie będę zdawał egzamin, ale skoro oni też tam jeżdżą szkolić (wszystkie jazdy w Płocku) to nie widzę sensu dojeżdzać samemu po pracy jeszcze 35km w jedną stronę.
@zeleczew: Faktycznie bez sensu. Lepiej brać tam gdzie bliżej, bo przy dwóch szkołach nie można wybierać spośród "najlepiej uczących".
Gotówka - to jest słowo klucz w tym przypadku. Ja czekam jeszcze na dwa przelewy, więc nie mogę wszystkiego od razu, a szkoda tracić czas. Mogę płacić nawet za każdą wyjeżdżoną godzinę, więc jest baardzo elastycznie.
Ile badania kosztowały?
@Nieuaktualniony:
1.Okulista - 100 zł
2.Psychotechnika - 150 zł
3.Lekarz Medycyny Pracy - 200

Trzeba robić w tej kolejności, ponieważ na sam koniec do lekarza medycy pracy zanosisz te kwitki i on dopiero jakieś dwa orzeczenia wystawia (100 zł sztuka). Dopiero jak masz komplet to składasz w wydziale komunikacji o wydanie PKK - o dziwo szybko i za free.
@zeleczew: Nie mieli jakiegoś znajomego lekarza w szkole? Dziwne. Ja dostałem od szkoły namiary i psychotechnikę prywatnie zrobiłem za 75 zł + resztę z Lekarzem Medycyny Pracy też prywatnie za 180 zł i koniec.
Tak więc wychodzi nas to wszystko podobnie, choć to zupełnie dwa różne sposoby ;)
@Nieuaktualniony: Właśnie psychotechnikę robiłem przez szkołę. No masz racje wszystko podobnie wyjdzie w podsumowaniu. Ja mam nadzieje, że do 7k sie wyrobie ze wszystkim. Orientujesz się może (nie wiem czy to prawda) czy jak robisz kwalifikację wstępną przyspieszoną to już potem nie musisz iść na kurs na przewóz rzeczy? Jest to już wliczone w ten kurs KWP i zdany pozytywnie egzamin daje takie uprawnienia?
@zeleczew: w Białymstoku ceny są takie:
badania lekarskie i psychologiczne (c, c+e, kw) - 420zł
kurs na kat. C - 1500zł
egzamin teoretyczny na kat. C i C+E - 33zł
egzamin praktyczny na kat C - 203zł + ewentualne koszty podstawienia auta ze szkoły jazdy (około 100zł)
kurs na kat. C+E - 1500zł
egzamin praktyczny na kat. C+E - 248zł + ewentualne koszty podstawienia auta
kurs kwalifikacji przyspieszonej - 1800zł, jeden