Wpis z mikrobloga

Pamiętajmy, że wg zwolenników posiadania broni ten czarnoskóry kierowca na pewno nie zostałby zabity gdyby mógł legalnie posiadać broń.

Także ci policjanci nie zostaliby dziś zabici gdyby byli uzbrojeni.

Pragnę też zauważyć, że w każdym z tych przypadków zabijający z pewnością mieli w nosie czy broń jest legalna czy nie i zdobyli ją na lewo.

#prawackalogika #bekazprawakow #neuropa #4konserwy
  • 15
@M4ks: Nie miałby szans. Gdyby próbował wyciągnąć broń, to tym szybciej byłby zastrzelony. I nikt wtedy nie mógłby nawet oskarżać policjanta.


@BarekMelka: jakby był odpowiednio szybki, nie wiem, zajebistym rewolwerowcem, może by akurat tamtej chybił, cokolwiek - miałby na pewno wieksza szanse niż ma przy zakazie broni. I to wystarczy, zeby takiego zakazu nie powinno byc
@BarekMelka: no to zalezy gdzie

@M4ks: Ale on właśnie miał legalną broń i nic mu to nie pomogło.


@Marbarella: serio uważacie, ze zakaz to uniwersalne rozwiazanie problemu? Nikt normalny nie twierdzi, ze posiadanie broni rizwiazuje każdy problem zawsze - tylko, ze zwiększa szanse na odpowiedz. Proste.
@M4ks: Ale właściwie jakiego problemu? Problem jest wtedy, kiedy ludzie na co dzień noszą przy sobie broń i każdy może wejść z nią do szkoły albo kina. Dla mnie sprawa jest prosta. Po prostu nie chcę, żeby np. mojego brata zastrzelił jakiś bandyta w mundurze, kiedy ten będzie sięgał po dokumenty. Spójrz na liczbę strzelanin w Polsce i w USA w ostatnim 10-leciu. Policz, ilu ludzi zginęło z rąk policjantów. Nawet
@Marbarella: a może niech brat nie chodzi do kina? Jak zakazywać to na całego! A policzyłas ile osób ginie przez auta? Zakazać! Jak bedziesz potrzebowała gdzieś pojechać to jest komunikacja albo zadzwonisz po taksówkę, tak jak dzwonisz po policję jak jest niebezpieczeństwo.
Ba, raz mnie policja w USA zatrzymała, i widzisz... Dalej żyje, mimo, ze im podałem dokumenty...
Myślisz, typowo w tej kwestii, przyczynę ze skutkiem
@M4ks: Raczej Ty mylisz przyczynę ze skutkiem. W USA posiadanie broni jest legalne i z tego powodu każdy policjant zatrzymując kogoś musi liczyć się z tym, że zatrzymany może tę broń posiadać. Z tego powodu wystarczy jeden fałszywy ruch, nerwowy tik, albo sam fakt, że nie dosłyszałeś polecenia i zrobiłeś krok do przodu, żeby zginąć. W sensie umrzeć. Zostawić rodzinę i przyjaciół w żałobie. A teraz powiedz mi, dlaczego dokładnie potrzebujesz
@Marbarella: a dlaczego potrzebujesz dostępu do samochodu? To ważniejsze od tysięcy ludzi zabitych w Polsce?
Możemy taka retorykę uprawiać do końca. Broń służy do obrony jak i rowniez do sportu i zwykłej przyjemności.