Wpis z mikrobloga

@szurszur: I tak, i nie. Bo wersji Wiatrowicza w ogóle nikt nie potwierdza. On sam, pytano o to (chyba przez ukraińskiego dziennikarza), potrafił wymienić jakiegoś niemieckiego historyka, który używa terminu „polsko ukraińska-wojna”. Ale jak to sprawdzałem, to byłby to jakiś publicystyczny tekst.

W jego biografii na rosyjskiej wiki znajdziesz też sporo amerykańskich nazwisk, które krytykują Wiatrowicza. To nie są popularne oczywiście tematy, ale nikt też na zachodzie nie stoi po stronie
@Lurch: No ja wiem, ze sa inni bo nawet ostatnio byl artykuł złozony z tesktow Wjatrowycza i drugiego hisotryka, i ten drugi mówił o tym, że akcje Polaków przeciwko Ukraincom to nie to samo co zaplanowane wyniszczenie ze strony nacjonalistow ukrainskich a u WW to jest symetria. Co ciekawe w jego polskiej wiki napisano krytycznie o jego ksiazce na temat UPA.
Ale Wjatrowycz opanowal ''rynek'' i nawet tworzy atmosfere w której
Co ciekawe w jego polskiej wiki napisano krytycznie o jego ksiazce na temat UPA.


@szurszur: Zgaduję, że Iljuszyn.

Ale Wjatrowycz opanowal ''rynek'' i nawet tworzy atmosfere w której osoby nie stojace po jego stronie postepuja niewłasciwie i szkodza krajowi.


@szurszur: To jest dla mnie zabawne, że oni zawsze cytują i zapraszają gości jedynie pod swoją tezę. I tak w Polsce robi się wywiady z Kukizem i Smarzowskim, i ich twierdzeń
Ale szukam jakichs linków z tekstem , które można podrzucic w dyskusji z Ukriancami i co nie jest ruska propaganda i jest na prestizowym portalu.


@szurszur: Wydaje mi się, że dość dobry jest argument antyrosyjski. Czy jeśli moskale negują sowieckie zbrodnie, to moskale są źli, a gdy Ukraińcy negują ukraińskie zbrodnie, to źli są Polacy? Taka retoryka odwołuje się do emocji, które u banderowskiego nacjonalisty często są też bardzo silne.
@Lurch: Tak o to chodziło,.
Pojawiaja sie tęz teorie spiskowe. Komentarz na Europejskiej prawdzie:

Цю антиукраїнську істерію поляки штучно породжують

бо небажають бачити Україну в НАТО... Якщо Україна ненароком вступить в НАТО, то Польща втратить ключове місце в Альянсі, в звязку з цими агресивними діями москалів!!!

Зараз активно НАТО будує бази на території Польщі, встановлює ПРО, збільшує свій контингент у цій країні і т.д., а це все додаткові інвестиції і вливання
@szurszur: Rzecz w tym, że w negacjonizmie banderowskim brakuje właśnie tego elementu. Nie wiadomo, dlaczego oni to robią. Tacy na przykład Ormianie chcą podstępnie odebrać ziemie rolne we wchodniej Turcji, bo w Armenii jest ich niedostatek. Żydom chodzi o majątek Polaków. A Polakom?