Wpis z mikrobloga

Witam, mam pytanie do graczy #eveonline. W sumie to pytanie nie tak prosto sformułować, dlatego w dalszej części wytłumaczę o co mi chodzi ale tak na wstępie mniej więcej

tldr;

Czy w tej grze jest jakiś limit siły pojedyńczego gracza?

a teraz wyjaśniam o co mi chodzi. Być może duża część z Was nie spotkała się w swoim życiu z grami w której nie ma limitu siły pojedynczego gracza. Ja grałem w taką grę tylko raz. O co chodzi z tym limitem siły? Nie chodzi tu o jakiś maksymalny level jak w rpgach czy wymaksowanie wszystkich umiejętności, ale o moment (punkt graniczny) w którym Twój DPS (Twoja, salwa, twoje obrażenia, liczba Twoich jednostek (populacja) itp. ) jest ograniczona?

Gra w którą grałem i której grywalność uważam za najlepszą z jakąkolwiek się zetknąłem przez jakieś 18 lat grania w różne gry była grą kosmiczną. Miało się swoją planetę matkę zasiedlało inne planety. Była ograniczona liczba planet, był ograniczony level, ale nie było ograniczonej siły floty którą się budowało. Pozyskiwane surowce z raidów, z własnych kopalni, z asteroid czy za kasę z giełdy mogły dawać ciągły wzrost liczby statków we flocie i zarazem jej siły. Poza tym flotę można było trzymać na planecie matce w hangarach i tam była nietykalna, a co więcej, dopóki jej się nie wystawiło z hangarów nikt dokładnie nie wiedział jaką siłą się dysponuje. Dzięki temu często dochodziło do legendarnych bitew które wywracały znaczenie sojuszów i pozycje graczy w rankingu. Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję że mniej więcej przedstawiłem mechanikę tego co najbardziej przyciągało mnie w tej grze.

Pytanie zatem czy w eve jest jakiś limit siły Twojego statku (floty) czy czym tam dysponujesz? Czy można ukrywać prawdziwą siłę swojej floty?
  • 30