Wpis z mikrobloga

  • 1
Jakie jest realne spalanie przy normalnej jeździe dla 3.0d z manualem w #e39(spalanie dla #e46 od biedy też możecie podać) ?? Chodzi mi głównie o typową jazdę po krajowych trasach, bez jakiegoś ganiania i wyprzedzania na 3go.

#bmw
  • 18
  • Odpowiedz
@Kejran: Siemka, ja moge jedynie podpowiedziec co do automatu, w trasie na 17nastkach zrobiłem 1000km na jednym zbiorniku = 7l/100km, w miescie na 17nastkach około 11, natomiast na 19nastkach trasa 8 to najmniej, a miasto 12-13 a bywało i 15 :P
  • Odpowiedz
@jamtojest:

Mówię o mieście, 100% miasto, nie pipidówa, czyli krótki dystans, stanie w korkach, no i ja raczej jeżdżę w mieście spod świateł na wklepanym do 100 km/h. A do tego parę rzeczy jest zmienionych. Spalanie uważam za niskie. Jakby jeździć po miasteczku z 30 tysiącami mieszkańców no to faktycznie 10 litrów wyszłoby. A i ja mieszkam w centrum, więc jak piszę o jeździe po mieście nie traktuje dojazdu do miasto,
  • Odpowiedz
@sweetaaasnyy: Nie udało mi się przekroczyć 10 litrów jeżdżąc po Warszawie od świateł do świateł i to dość agresywnie. Ale spoko, jak by faktycznie za każdym razem cisnąć do oporu, to może by się taki wynik wykręciło. Ale to nie jest normalne spalanie tego silnika. Tak samo, jak 4 litry to nie jest jego normalne spalanie, a taki wynik osiągnąłem kiedyś na dystansie 50 km na pustej drodze w środku nocy
  • Odpowiedz
@jamtojest: Takie wyniki też można osiągnąć. :D Ale ja nigdy nie miałem cierpliwości na to, najzwyczajniej szkoda czasu, a w sumie brak wolnego czasu na takie pojeżdżawki.

Dodam, że u mnie jest dość spory przyrost mocy w porównaniu do serii i ja nie patrzę na spalanie. Na taką jazdę odpowiednik v8 ładowałby pod 30 litrów, więc ja nie narzekam. :)
  • Odpowiedz