Wpis z mikrobloga

Cześć ekipa,

piszę ze względu na to, że chcę w tym roku po raz pierwszy w życiu udać się na wakacje poza granice naszego kraju.

Strzał padł na Chorwację - dużo się o niej nasłuchałem i naprawdę mam ochotę tam jechać i teraz pytanie do Was doświadczeni podróżnicy, czy takie wakacje warto organizować na własną rękę, czy lepiej udać się do biura podróży na gotowe?
Co do kwestii podróży - zainteresowany jestem raczej podróżą autokarem, myślę że to najbardziej opłacalny i optymalnie wygodny środek transportu.

Jaką miejscowość polecacie na Chorwacji? A może jakieś inne państwo do wypoczynku? :)
Podróż planuję na wrzesień.

Liczę na Waszą pomoc
#chorwacja #podroze #podrozujzwykopem
  • 26
  • Odpowiedz
@david_hasellhoff: co do allinclusive to mam taką samą opinię jak @ekonomiss: przez dwa tygodnie bedziesz jadł dania, ktore rownie dobrze mógłbyś zjesc na rynku we Wrocławiu. Mając posiłki w hotelu raczej nie bedziesz kupował czegos poza nim, co bedzie sie sprowadzało do tego, ze nie sprobujesz lokalnych przysmakow, nie poznasz urokliwych restauracji. Moi rodzice przeważnie wybierają opcje all-inclusive, głównie dlatego, ze ich wakacje to leżing i smażing. Co
  • Odpowiedz
@david_hasellhoff jakby co pytaj śmiało. Imho jedź samochodem, spróbuj chorwackiej kuchni, kupuj owoce i warzywa na bazarach, albo prosto z domów. Wino tylko "domace" lane do plastkowej butelki. W piekarni polecam ciasto burek.
  • Odpowiedz
@david_hasellhoff: Napiszę jak ja zwiedzałem i było spoko:

Zagrzeb – rynek i tamtejsze owoce. Najlepsze brzoskwinie jakie jadłem wielkości pięści za jakieś śmieszne pieniądze. Sam zagrzeb średni do zwiedzania może na 1 dzień byłby ok.
Pula – Koloseum jak w rzymie. Raz na jakiś czas (chyba miesiąc) urządzane są wieczorempokazy walk gladiatorów. Do środka nie wchodziliśmy bo w zasadzie wszystko fajnie widać z zewnątrz a wejście ogranicza się do przejścia się dookoła. Dodatkowo jest kawałek plaży można się opalać. Nocowaliśmy tutaj: http://www.apartmentniko.com/ – nie jest to 5 gwiazdek ale na 1 noc spokojnie starczy no i właścicielka pokazała nam okoliczne miejscówki.
Godzinę drogi od Puli (tak to się odmienia?) jest mega park wodny Istralandia. Druskienniki to przy tym brodzik dla bobasów. Zejdzie tam spokojnie cały dzień ale warto jeżeli lubisz takiego typu atrakcje.
KRK – Tam to już klasyczne plaże. Polecam Baska. Duże plaże, sporo atrakcji nad samą wodą typu jakieś latanie paralotnią, pływanie na
  • Odpowiedz
@david_hasellhoff: @Kokon89:
Malta to jedno z większych rozczarowań podróżnych. Kawał skały wystający z wody.
Jest parę ładnych miejsc, ale mając do wyboru Hiszpanię, Włochy czy Chorwację, to nawet bym o Malcie nie myślała.

Malta jest fajna na krótki wypad dla ludzi którzy latają sporo. Na większe wakacje, dla ludzi którzy rzadko jeżdżą albo jadą gdzieś po raz pierwszy - imho rozczaruje.
  • Odpowiedz