Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Regularnie czytam wykop, ale dopiero teraz poczułem potrzebę zadać parę pytań.

Jakiś czas temu widziałem, że ktoś wrzucał jak jeździ w kontrolowanym poślizgu z mirków, chciałbym sam spróbować. Jaki budżet muszę mieć, żeby zacząć przygodę z #drift ? Jaki samochód polecacie na początek ? Jakieś konkretne wymagania musi spełniać samochód czy może być jakikolwiek ? Widziałem, że popularne są #bmw nie może być nic z grupy #vag ?

Z góry dzięki za pomoc!
  • 38
jakie auto i jakie mody przewidujesz w tym 5k?


@sebawo: 3-3,5k i kupujesz gruzina e36 z dwulitrówką, albo nawet M42 (i jest w czym wybierać jak nie szukasz po allegro i olx tylko w grupach na fb, jak dobrze poszukasz to znajdziesz i za 2k). Zostaje Ci 1,5 - 2k na podstawowy serwis i mody typu zaspaw, jakieś obniżające sprężyny (gwint Ci na początek nie jest potrzebny, używany zawias wystarczy -
@slonski_pieron: wiadomo, że nie, ale te opony trzeba skądś wziąć, zabrać ze sobą, przełożyć, blablabla, jak koleś jest zielony na tyle, że nawet nie wie, czy VAG się nadaje do driftu (LOL!), to powodzonka, no i pytanie gdzie mieszka, bo na północy ciężko o jakiekolwiek miejscówki, zawsze trzeba dojechać, mieć na wache itp ;P
@moua: Ken to nie drifter, tylko showman (obecnie) i kierowca rajdowy średnich lotów do nie dawna.
@slonski_pieron: za 3,5 helmut Ci się złamie jak z winkla wylecisz, widziałem takie, to nie ma sensu bo poza mechaniką będziesz się babrał z balchą co drugi wyjazd z garażu. Do tego jak rama zaczyna gnić, to całe auto pływa przez brak sztywności.
wiadomo, że nie, ale te opony trzeba skądś wziąć, zabrać ze sobą, przełożyć, blablabla


@damian_co_dalej: Kwestia kreatywności. Ja dogadałem się z wulkanizatorem po sasiedzku, opony mam za free, a przełożenie, jako, że nie ma sensu ich wyważać, w cenie 4-paka.
za 3,5 helmut Ci się złamie jak z winkla wylecisz, widziałem takie, to nie ma sensu bo poza mechaniką będziesz się babrał z balchą co drugi wyjazd z garażu. Do tego jak rama zaczyna gnić, to całe auto pływa przez brak sztywności.

+: damiancodalej


@sebawo: LOL. Zwłaszcza, że karoseria samonośna. Do upalania nie kupuje sie igły tylko gruzina. Jeździłeś, miałes czy piszesz z teorii?
@moua: 5 egzemplarz E36 (oj karoserie się zużywają :D ) M42 ~140KM. Mam tez E30 z M44, ale tego szkoda i lata okazjonalnie mimo lepszego setupu zawieszeniowego. Mam tez M50B25, ale M42 ma fajny rozkład masy i póki co nie chce mi się słapować, chyba, że do kolejnej budy.

W związku z tym, że zwłaszcza na początku często Ci gdzieś nie wyda (w miarę wzrostu skilla, dzwony będą spektakularniejsze), nie ma
Może jeszcze ktoś się wypowie co jakie silniki mają sens w BMW do jazdy. Dzięki za info douczę się i wrócę pewnie z dodatkowymi pytaniami.
@moua zielonko, tylko 330d, w e36 dość rzadko spotykana ale jak znajdziesz to już na amen. Spora moc duży moment, tylko musisz most zaspawac, ale to po taniosci u jakiegoś Janusza w garażu ogarnięcie(sciagasz dekiel i spawasz migiem). Jak nie bmw to poszukaj Nissan, 350z się nada, tak samo Nissan r34 lub 240nx. Z toyot polecam supre 3.0 biturbo. Chyba że chcesz zaszaleć to przygonski sprzeda ci swoją GT 86