Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Regularnie czytam wykop, ale dopiero teraz poczułem potrzebę zadać parę pytań.

Jakiś czas temu widziałem, że ktoś wrzucał jak jeździ w kontrolowanym poślizgu z mirków, chciałbym sam spróbować. Jaki budżet muszę mieć, żeby zacząć przygodę z #drift ? Jaki samochód polecacie na początek ? Jakieś konkretne wymagania musi spełniać samochód czy może być jakikolwiek ? Widziałem, że popularne są #bmw nie może być nic z grupy #vag ?

Z góry dzięki za pomoc!
  • 38
@kolak68: Aha, to już wiem dlaczego #bmw popularne. Jakieś inne alternatywy do bmw ? ile mocy potrzeba? widziałem zdjęcia w internecie to fury z V8 popularne, ale to pewnie dużo paliwa potrzebuje.
Jakieś konkretne wymagania musi spełniać samochód


@moua: Tylny napęd.

Widziałem, że popularne są #bmw nie może być nic z grupy #vag ?


@moua: Nie może, bo tylny napęd masz tam tylko w niektórych dostawczakach i garbusie :D

Jaki samochód polecacie na początek ?


@moua: E36, minimum 1.8 IS. Póki co jeszcze wychodzi najtaniej i już w serii jako tako sie nadaje. Do tego standardowy zestaw modów i ćwiczyć, ćwiczyć
@moua: Mnie nie stać na upalanie bokiem, ale coś tam napisać Ci mogę. Wypada mieć jakiś garaż, bo upalając auto co chwilę coś trza będzie zrobić.

Auto RWD, dla tego beemki są wybierane a nie golfy z FWD.

auto musi mieć troszkę kucy, więc odpada Ci 1.6 w gazie ;)

Jak będziesz miał auto wypadało by go przygotować, wywalić co nie potrzebne, zrobić silnik by był sprawny. Wypadało by zrobić szpere,
taką na którą Cię stać. Poszukaj forum zarejestruj się i tyle. e36 dobre bo taniej, cześci tanie.

szpera to nic innego jak blokada dyferencjału. Poszperaj i zobacz co to dyfer jak działa, i dlaczego ludzie go blokują.
@moua: słaba zarzutka kolego, piszesz jak jakiś dzieciak, co przed chwilą z rowerka wyrósł. Weź poczytaj trochę, już w polskim internecie jest wiele, nie musisz szukać po zagranicznych jak 10 lat temu. Jak nie potrafisz określi który samochód ma tył napęd, to nawet się nie zabieraj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mody na początek, to przede wszystkim wyrzucenie wszystkiego co nie potrzebne i zrobienie sprawnego samochodu bez usterek. Nie może być tak że będziesz upalał na starym oleju, filtrach, czy z silnikiem który już umiera
@moua: ~5k na auto+mody.


@slonski_pieron: hahaha ile? ( ͡° ͜ʖ ͡°) piszesz z doświadczenia? za 5 to kupisz kompakta e36, jak trafisz to z 2l i szperą. A reszta? fotele i pasy trzebaby mieć, nie piszę o oponach i felgach. Mody? mówisz o skręcie na przykład? Chłodzeniu dodatkowym? hyfraulicznym ręcznym z dodatkowymi zaciskami? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
co to jest ta szpera ? -


@moua: Mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Na początek wystarczy zaspaw, i w sumie do amatorki wystarczy. Dobra szpera zaczyna się od 4k PLN.

to wystarczy czy jeszcze jakieś mody ?


@moua: Zawieszenie, zawieszenie, zawieszenie, skręt :D Silnik jest mniej istotny, bo można nawet 1.6. Liczy się technika. Odpuść sobie wszelkie auta typu polonez, łada, stare lolvo, bo zanim to zmusisz do współpracy to
@sebawo: Wiem która fura ma napęd na tylną oś ( ͡° ʖ̯ ͡°), ale np Ken jeździ fordem i wydawało mi się, że tylny napęd nie jest konieczny. Prawko mam od paru lat, ale samochody mnie dopiero zaczęły interesować jak kolega mnie zabrał na pokazy w Olsztynie (#nightpower) i stwierdziłem, że chciałbym.

Może ktoś jest z Olsztyna i okolic, kto mógłby mi pokazać co i jak?