Wpis z mikrobloga

A więc chciałem zapytać jak to godzinowo wychodzi, po jakim czasie powinienem umieć wszystkie zadania na placu jeśli jestem osoba, która nigdy nie siedziała na motocyklu. Jak do tej pory wyjeździłem 4 godziny, z czego ćwiczyłem ruszanie, zatrzymywanie się, slalom szybki lecz z mniejszą prędkościa i ósemkę. Na razie instruktor wrzucił mnie na junaka o pojemności 125 cm z racji braku doświadczenia.

Jestem do tyłu z materiałem czy to normalne? ( ͡
@Tiazz: to już możesz 8mki zacząć robić ;) Ja dopiero koło 8mej godziny dawałem radę dobrze robić 8 na 650tce. Pamiętaj też, że wolny slalom jest trudniejszy niż 8. Szybkie manewry są dość łatwe. Jak będziesz robił 8, zgłoś się po protipy. Chyba, że już wiesz jak balansować ciałem ;)
@kornik20082: Mam nadzieję, że u mnie też tak będzie mimo że gladius jest cięższy. Ale jak robię ósemkę i nagle motocykl sam sobie dodaje gazu no to wiele nie zdziałam na tej 125 ;d Ale nic dziwnego, pewnie dawno nic nie było regulowane, na liczniku sporo najechane xd
@Tiazz: ósemki najlepiej robić na jedynce bez gazu i jak największe luki (jak najbliżej zewnętrznej linii) i jest łatwo ją zrobić. A przy wolnym slalomie musisz operować sprzęgłem, albo hamulcem tylnym sobie przyhamowywać żeby jeździć trochę wolniej i na spokojnie się wyrabiać
@Tiazz: ja tam z 0 doświadczenia po godzinie dostałem xj6n z poleceniem, by nie ruszać gazu :D nie wiem, czy to mądre, czy nie, ale ósemki i slalom nauczyłem się robić jako-tako pierwszego dnia.

AAALE na A2 masz paradoksalnie trudniej, bo Honda NC700 do najzwrotniejszych nie należy, więc tu bym powiedział, że po 6 godzinach już powinieneś ósemki i slalom jako-tako jeździć, po 10 dobrze, slalom szybki itd. powinny być znów
@Tiazz: super, chociaż ciężko ci będzie powiedzieć cokolwiek, jak nigdy na Hondzie nie siedziałeś ani na XJ6N - we Wrocławiu teraz zdają nawet na MT07 - swoją drogą, to jest dopiero łatwe - bo ten motocykl jest krótki, lekki, waży z płynami koło 180kg, cholernie zwrotny, do tego dwucylindrowy rzędowy silnik przyzwoicie sobie radzi na niskich obrotach, a biedni ludzie z A2 dalej na ważącej 30kg więcej Hondzie NC700, która w