Wpis z mikrobloga

Mirki. Oznacze wszystko co mi wpadne do głowy, bo nie chce trafić na bombe.
#xiaomi #aliexpress #kiciochpyta
Chce kupić telefon od Xiaomi. Problem jest taki, że u mnie kupowanie przez neta, to było tylko parę razy allegro, i do końca nie rozumiem jak to wygląda na ali.
Zastanawiam się nad kupnem tego modelu - http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Prime-32GB-ROM-Official-Global-Firmware-Mobile-Phone-Snapdragon-650/32672119908.html?spm=2114.01010208.3.1.i16ffe&ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_4_10017_301_406_10040,searchweb201603_7&btsid=723f0d77-82d4-4aaf-81f4-aa7543738944
Ktoś mi może powiedzieć coś o tym modelu? Czy nie jest przypadkiem jakiś wadliwy? NIe popsuje się po tygodniu?
Następne pytanie, otóż wiem, że xiaomi ma swój sklep w Polsce. Bardziej się opłaca kupić z ali czy np. stąd - http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-redmi-note-3-pro-332gb-lte/
Wiem, ze cena w polskim sklepie jest trochę wyższa, stąd moje następne pytania:
-Na ali są podane przedziały cenowe, 179.99 - 202.99 Domyślam się, że to zależy chyba od wyboru jakiegoś sklepu. Bardziej się opłaca kupić jak najtaniej?
-Jakie są szanse, że będe musiał zapłacić za cło/Vat na granicy? I ile to by wyniosło?

Nie ukrywam, że chciałbym aby to wszystko wyniosło mnie jak najtaniej, ale jeśli kupowanie na ali łączyło by się z jakimś dużym ryzykiem, to wolałbym już kupić na polskej stronie.
Jak już mówiłem, jestem w takim kupowaniu zielony, więc chciałem zapytać o wszystko co mi wpadło do głowy.
  • 7
@NecroYuggoth: model ten jest bardzo popularny wśród wykopków. Sam mam i polecam. Kupuj albo w ibuygou albo na Ali u goldwaya. Ibuygou jest droższe ale ma serwis w Polsce i można przedłużyć gwarancję na drugi rok. Aliexpress taniej ale serwis w Chinach no i tylko rok gwary. Nie kupuj u Janusza z xiaomi.com.pl. już prędzej na Allegro znajdziesz z wysyłką z polski
@NecroYuggoth: @kibellos: @matiwoj11: Znalazłem kilka akcji XRN 3 PRO 3/32GB na allegro. Jak już kupować przez internet to wolę z polskich stron. Pytanie czy się opłaci? Średni przedział cenowy to ok 750-900 zł. Na co mogę się nadziać kupując z allegro? Podróbki telefonu? Nie do końca skonfigurowane oprogramowanie?
Jak już kupować przez internet to wolę z polskich stron. Pytanie czy się opłaci? Średni przedział cenowy to ok 750-900 zł. Na co mogę się nadziać kupując z allegro?

@Xavax: Możesz się nadziać na wszystko. Dlaczego wolisz wybrać najniebezpieczniejszą formę zamówienia? Z Chin jest zdecydowanie bezpieczniej niż z Polski.