Wpis z mikrobloga

Niedługo mi 30tka strzeli, a ja nadal pracuję w gówno robocie i generalnie obudziłem się z ręką w nocniku. Od paru dni bawię się w przerabianie tutoriali 3ds maxa. Już widzę, że to kawał ciężkiego chleba, ale mam zamiar w to wejść - tzn zwolnić się z roboty i #!$%@?ć dniami modele. Wiem, że nie da się na to w jednocznaczny sposób odpowiedzieć, ale ile powinienem sobie dać REALNIE minimum czasu aby z poziomu 0 dojść do levelu pozwalającego złapać jakąkolwiek pierwszą robotę i doświadczenie zawodowe w 3ds maxie? Jestem z wawy.

#3dsmax #grafika3d
  • 17
  • Odpowiedz
@JamJestHomoSapiens:

doświadczenie zawodowe w 3ds maxie

Sam 3ds max to może być trochę mało.

Jak archiviz to jakiś renderer, typu VRay, Corona, Arnold…
Jak gamedev to coś do robienia tekstur typu SubstancePainter, Quixel…
Jak VFX to cośtam innego jeszcze
Jak będziesz musiał coś wyrzeźbić, to Zbrush, Mudbox…

Jestem z wawy.

Współczuje ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@nie_pamietam: No i? Mamy się licytować kto ma bardziej stawkę zbliżoną do miski ryżu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Praca na cały etat która nie pozwala nawet zaspokoić podstawowych potrzeb bytowych jak własny dach nad głową jest gówno-robotą. Pomijając nawet brak perspektyw na samorozwój czy awans.. A to, że na naszym rynku pracy jest mnóstwo patologii i stawki typu 8zł/h na śmieciówki to nie powód aby traktować to
  • Odpowiedz
@nie_pamietam: A tak w ogóle jeszcze jedno. Ja do tej mojej firmy przyszedłem w 2008 roku. Dawali wtedy na starcie wszystkim umowy o pracę i zarobki jeszcze wyższe niż obecnie - tylko trzeba się było zgodzić na pracę na akord, ale byli tacy co wyrabiali nawet 5tys. zł za robotę fizycznę. Nawet była #!$%@? kawa i mleko za free ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz nowi którzy przychodzą
  • Odpowiedz
@JamJestHomoSapiens: Mogę Cię pocieszyć, że jeśli chcesz wykonywać satysfakcjonujący zawód, to to jest bardzo dobry wybór. Mi zajęło pół roku ogarnięcie rozległych podstaw grafiki 3D i programu, rok żeby robić jakieś proste samodzielne projekty. Mija trzeci rok, od kiedy zacząłem zajmować się wyłącznie grafiką 3D i dopiero od niedawna czuję się w pełni swobodnie w kilku niezbędnych programach, a moje umiejętności na rynku okazują się cenne.
Jak chcesz, to odezwij się
  • Odpowiedz
@JamJestHomoSapiens: Skoro już coś dłubiesz to sklej choćby najprostsze portfolio czy jakiś list motywacyjny w ciekawej formie, przedstaw stan faktyczny czyli przede wszystkim chęć i pierwsze kroki które podjąłeś i szukaj stażu czy czegoś! Z pewnością z rozwojem przyspieszysz bo nie wyobrażam sobie jak po harówce możesz mieć jeszcze na to siłę :/
  • Odpowiedz