Wpis z mikrobloga

Niedługo mi 30tka strzeli, a ja nadal pracuję w gówno robocie i generalnie obudziłem się z ręką w nocniku. Od paru dni bawię się w przerabianie tutoriali 3ds maxa. Już widzę, że to kawał ciężkiego chleba, ale mam zamiar w to wejść - tzn zwolnić się z roboty i #!$%@?ć dniami modele. Wiem, że nie da się na to w jednocznaczny sposób odpowiedzieć, ale ile powinienem sobie dać REALNIE minimum czasu aby z poziomu 0 dojść do levelu pozwalającego złapać jakąkolwiek pierwszą robotę i doświadczenie zawodowe w 3ds maxie? Jestem z wawy.

#3dsmax #grafika3d
  • 17
@nie_pamietam: No i? Mamy się licytować kto ma bardziej stawkę zbliżoną do miski ryżu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Praca na cały etat która nie pozwala nawet zaspokoić podstawowych potrzeb bytowych jak własny dach nad głową jest gówno-robotą. Pomijając nawet brak perspektyw na samorozwój czy awans.. A to, że na naszym rynku pracy jest mnóstwo patologii i stawki typu 8zł/h na śmieciówki to nie powód aby traktować to
@nie_pamietam: A tak w ogóle jeszcze jedno. Ja do tej mojej firmy przyszedłem w 2008 roku. Dawali wtedy na starcie wszystkim umowy o pracę i zarobki jeszcze wyższe niż obecnie - tylko trzeba się było zgodzić na pracę na akord, ale byli tacy co wyrabiali nawet 5tys. zł za robotę fizycznę. Nawet była #!$%@? kawa i mleko za free ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz nowi którzy przychodzą
@JamJestHomoSapiens: Mogę Cię pocieszyć, że jeśli chcesz wykonywać satysfakcjonujący zawód, to to jest bardzo dobry wybór. Mi zajęło pół roku ogarnięcie rozległych podstaw grafiki 3D i programu, rok żeby robić jakieś proste samodzielne projekty. Mija trzeci rok, od kiedy zacząłem zajmować się wyłącznie grafiką 3D i dopiero od niedawna czuję się w pełni swobodnie w kilku niezbędnych programach, a moje umiejętności na rynku okazują się cenne.
Jak chcesz, to odezwij się
@JamJestHomoSapiens: Skoro już coś dłubiesz to sklej choćby najprostsze portfolio czy jakiś list motywacyjny w ciekawej formie, przedstaw stan faktyczny czyli przede wszystkim chęć i pierwsze kroki które podjąłeś i szukaj stażu czy czegoś! Z pewnością z rozwojem przyspieszysz bo nie wyobrażam sobie jak po harówce możesz mieć jeszcze na to siłę :/