Wpis z mikrobloga

Mirunki moje drogie mam pytanie i o pomoc proszę! Czy w Polsce można legalnie spędzić noc w samochodzie ? Mam auto wielkie jak szafa, a po ostatnim podtopieniu pola namiotowego w Chałupach (brak odpływów, ogólnie pole słabe) nie mam ochoty się topić i jeszcze bulić jak za zboże. Zatem, czy jak sobie zaparkuję w miejscu dozwolonym, rozłożę na tyłach auta materac (VW Sharan here), wyłącze silnik, zgaszę światło i powiem ładnie dobranoc, to jest szansa na mandat, czy nie ??? #camping #prawo #cebuladeals
  • 33
  • Odpowiedz
@vanda_el: Drogie to są Chevrolety Express w wersjach "salonka" ale nie te co wymieniłem :P
@epll: to nie salonka, ale co do cytrynaigumiaka to był u nas w kraju nawet taki GMC w wersji cabrio...

Aut wcale nie jest tak mało. Na zlotach aut amerykańskich pojawia się po kilkadziesiąt do kilkuset sztuk Vanów, a to tylko procent posiadaczy ogólnie. Ogólnie tanio dość są Fordy Econoline, ale niestety większość zaniedbana bo
  • Odpowiedz
@vanda_el: a nocowaliście gdzieś w europie w ten sposób? jeżeli tak to podpowiesz gdzie? tzn w jakich miejscach - stacja, kemping, parking przy tesco czy jakaś boczna uliczka?
  • Odpowiedz
@lovalu: ja nocowałam w Skandynawii - na stacjach, miejscach postojowych na trasie - często są takie zjazdy, ze stolikami, ławkami, można tam jeść, nocować. Oraz wszędzie tam gdzie tiry stoją. Można też na parkingach supermarketów.
  • Odpowiedz
@lovalu: ja rezerwowałam hotele od czasu do czasu żeby się umyć. W sumie nie przejmowałam się tym tak bardzo - raczej używałam chusteczek nawilżanych jeśli była taka potrzeba + zmiana ubrań. Szczerze powiedziawszy człowiek się nawet tak bardzo nie spocił jak się głównie jechało samochodem. Dla kobiety wiadomo - najlepiej wybrać termin kiedy nie ma okresu, bo inaczej nie wiem jak ten problem rozwiązać - można sobie zabrać jakiś baniak i
  • Odpowiedz
@lovalu: jest jeszcze jedna opcja oprócz tego co sugeruje @no_i_w_ogle :) parkujesz sobie niedaleko jakiegos campingu, takiego official z łazienkami i całym zapleczem. do małego plecaczka wkładasz reczniki, kometyki, ciuchy na zmianę i normalne wchodzisz na teren campingu i korzystasz z wszystkiego co tam mają. zazwyczaj kontrolują wjazd samochodów, ludzi nie są w stanie ogarnąć. to już #cebuladeals motzno, ale raz na jakis czas można ;)
  • Odpowiedz