Wpis z mikrobloga

Mirki, proszę o pomoc z zakresu #it #sieci. Mam 2 punkty zakończone łączem A: 100/100 Mbps i B: 500/500 Mbps. Są odpalone testowo w tej chwili, nie ma tam obciążenia. Z pkt A do B wysyłam 1 plik o rozmiarze 5GB i leci z prędkością ~10Mbps. Zarówno pod FileZillą, WinSCP czy w linii poleceń jest tak samo. Kiedy dodaję kolejne pliki i mam ich w sumie 10 jednocześnie, dopiero osiągam w uploadzie 100Mbps czyli max tego łącza. Jak zmusić klienta, żeby wysyłał 1 plik pełną rurą? Limitów nie ma założonych na sesję. Co tu może powodować takie ograniczenie? Wysyłam spod win7 po drugiej stronie linux.
  • 4
W pierwszej kolejności zrób testy iperfem (tcp, 1 sesja i 10 sesji) osobno w obu kierunkach i przeanalizuj wynik.

Dodatkowo sprawdź na trzecim węźle (co najmniej szybkości pkt A) czy problemem jest istotnie węzeł A, czy może węzeł B.
@archon: Dzieki za radę. Na razie mam możliwość sprawdzić w jednym kierunku A->B, ale iperfem3 dopiero w 20 sesjach idę po suficie :/ 1 sesja wyciąga max 5Mbps. Sprawdziłem jeszcze punkt C (1Gbps) to samo. Wszystko leci po ipkach publicznych. Chyba w A coś jest nie halo...